Tuk na pažích je důvodem, proč se mnoho žen vyhýbá krátkým rukávům. Zaměřte se na něj a dejte sbohem povislé kůži

Zdroj: Shutterstock

Vyhýbáte se svrškům bez rukávů, protože se bojíte, že si vaše okolí všimne tuku uloženého ve vašich pažích? Pro ženy je to jedna z nejproblematičtějších partií, za kterou se velmi často stydí. A mají tendence ji zakrývat.

Tento problém řešíme nejčastěji v létě, kdy se teploty derou vysoko a nám je v topech s dlouhými rukávy jednoduše teplo. Chcete vědět, jak se zbavit tuku, který se vám usadil v pažích? Pak čtěte dál.

Každému se tuk ukládá někde jinde

Opět je nutné hned na začátku zmínit jeden důležitý fakt: každému se tuk ukládá v jiné partii na těle. Někomu na zadečku, jinému na stehnech, dalšímu na břiše.

Ptáte-li se, jestli existuje rada, jak se zbavit tuku jen na pažích, kde vás nejvíce trápí, pak vás asi zklameme. Nejde si totiž cíleně vybrat jen jednu konkrétní partii.

Pomoci může kombinace diety a cvičení. K tomu nabádají nejen zkušení dietologové, ale také profesionální trenéři.

„Jakékoli cvičení vám pomůže snížit celkový tělesný tuk,“ říká Brianna Bernard, certifikovaná nutriční trenérka pro eatthis.com.

Zaměřte se na celkový úbytek hmotnosti

Pokud se chcete zbavit tuku v pažích, měli byste se zaměřit na celkovou redukci hmotnosti. Když se zbavíte přebytečného tuku v těle, zmizí i z paží.

Hubnutí můžete podpořit tím, že do stravy přidáte potraviny bohaté na vlákninu. Vláknina může nastartovat hubnutí a pomoci vám ztratit přebytečný tělesný tuk.

A kde vlákninu najdete? Mezi vhodné potraviny patří ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, ořechy, semena a luštěniny.

Přidejte na bílkovinách

„Zvýšení příjmu bílkovin je jednoduchý způsob, jak omezit chutě a udržet chuť k jídlu pod kontrolou,“ radí healthline.com.

I dostatek bílkovin v jídelníčku může podpořit regulaci hmotnosti a pomoci snížit přebytečný tělesný tuk.

Bílkoviny najdete v mnoha potravinách: maso, drůbež, mořské plody, luštěniny, vejce a mléčné výrobky jsou ingredience s vysokým obsahem bílkovin.

Přidejte vhodné cvičení

Kdo chce zhubnout a zbavit se přebytečného tuku, ten moc dobře ví, že základem úspěchu je kombinace stravy a cvičení.

Chcete-li se zbavit tuku v pažích, zaměřte se nejen na to, co jíte, ale přidat můžete i vhodná cvičení. Nabízí se například kardio, které se zaměřuje na zvýšení srdeční frekvence, abyste spalovali kalorie.

Vhodným druhem pohybu je posilování se závažím a činkami. Nemáte-li zkušenosti, začněte s něčím lehčím a postupně přidávejte.

Zdroj: eatthis.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz