Zaměřeno na problémové partie: Tuk na vnitřní straně stehen trápí mnoho žen. Zakročte a zbavte se ho jednou provždy

Zdroj: Shutterstock

Způsob ukládání tuků na našem těle je z velké míry dán geneticky. Zatímco někomu se kila ukládají do bříška, jiného trápí více na stehnech nebo na zadečku. Patříte-li k lidem, kterým se tuk hromadí na stehnech, pak vás možná trápí, že vám o sebe stehna nepříjemně dřou.

To je problém, který řeší především ženy. Zejména v létě, kdy je teplo a ženy chtějí nosit sukně a šaty, je často hodně bolestivé a nepříjemné, když se stehna odírají. Přemýšlíte, jak se zbavit tuku na vnitřní straně stehen?

Pomůže dieta?

Hromadění tuku, ať už u žen v oblasti boků, spodní části bříška nebo na vnitřní straně stehen, či u mužů především v oblasti břicha, je způsobeno přijímáním mnohem většího počtu kalorií, než je vaše tělo schopno spálit.

Pokud se stravujete špatně, jíte nekvalitní a příliš kalorické potraviny, smažená jídla a neodoláte sladkému, zároveň pohybu příliš nedáte, pak se nemůžete divit, že si vaše tělo ukládá tukové zásoby.

Chceme-li se zbavit tuku, musíme se zaměřit na stravu. Nastavení kalorického deficitu a přidání pohybu do vašeho života je ideální cesta, jak se zbavit tuku – a to nejen na vnitřní straně stehen.

Na co si dát pozor?

„Vaším cílem by mělo být snížení tělesného tuku,“ píše healthline.com. Tuk bohužel nelze ztrácet jen z jedné konkrétní partie, protože k jeho úbytku dochází celoplošně.

Správnou cestou je kombinace stravování a cvičení. Úbytek tuku uloženého na vnitřní straně stehen lze podpořit i speciálními cviky.

Co na to jídelníček?

Zajímá vás, z čeho poskládat jídelníček, aby u vás došlo k deficitu a ztrátě nadbytečného tuku? Stravu založte na kvalitních bílkovinách, které získáte z libového masa, mléčných výrobků a sýrů.

Web greatist.com doporučuje vyřadit bílé škroby, vynechat slazené nápoje a jíst hodně zeleniny, která má nízkou kalorickou hodnotu, ale zároveň dokáže pořádně zasytit.

Snažte se omezit zpracované potraviny a příjem sodíku. Chutě na sladké můžete zahnat konzumací ovoce, se kterým to ale nepřehánějte.

Jaké cviky pomohou?

Někdo preferuje aerobní cvičení, což je cvičení trvající delší dobu – patří sem běh, jízda na kole, chůze nebo kardio.

Jiný dává přednost anaerobnímu cvičení, které zahrnuje cvičení na kratší časové úseky, sem spadá například tolik oblíbený HIIT.

Pro maximalizaci vašich výsledků je dobré věnovat se kombinaci obojího ve formě kardio a silového tréninku.

Zdroj: healthline.com, greatist.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz