Sendvičová dieta z rukou izraelské nutriční specialistky. Má svá pravidla, přesto dává volnou ruku ve výběru surovin

Zdroj: Shutterstock

Sendvičová dieta už údajně pomohla mnoha ženám po celém světě zbavit se nadbytečných kilogramů. Vy jste o ní možná doposud neslyšeli, ale kdo ví – třeba i vy toužíte shodit nějaké to kilo, jen hledáte ideální způsob.

Nabízí se otázka, co je to sendvičová dieta a jestli skutečně funguje. Mnohdy totiž máme díky vidině úbytku hmotnosti na očích nasazené klapky a nevidíme, že nám některé diety mohou spíše uškodit, než aby nám pomohly. Jak je to s touto méně známou dietou?

Co je sendvičová dieta?

Sendvičová dieta sice není žádnou horkou novinkou, ale určitě patří mezi ty druhy diet, o kterých se toho příliš neví. Rozhodně není tou nejznámější.

„Dietu vyvinula izraelská nutriční specialistka Olga Raz,“ doplňuje dailymail.co.uk. Jde o specialistku pracující pro Tel Aviv Sourasky Medical Center.

A v čem tahle dieta spočívá? Ve stravě, která se skládá ze sendvičů s vysokým obsahem vlákniny, těstovin a fazolí spolu s velkým množstvím zeleniny a trochou bílkovin.

Jak to funguje?

Jak samotný název diety napovídá, středobodem stravování jsou sendviče. Vybírat si musíte méně kalorický druh pečiva, ale zato máte dovoleno sníst až osm kousků denně.

„Jíte sendviče co každé tři hodiny,“ píše express.co.uk. Z čeho si sendvič poskládáte, záleží jen na vás. Důležité je dodržet poměrně nízký kalorický příjem.

Ten se pohybuje okolo 1300 kalorií denně. Je tedy na vašem uvážení, z čeho se sendviče budou skládat. Vzhledem k tomu, že můžete sníst až osm kousků pečiva denně, což odpovídá čtyřem sendvičům, musíte jejich obsah přizpůsobit tak, abyste se vešli do kalorického deficitu.

Zhubnete?

Sendvičová dieta vám dává volnou ruku v tom, co můžete jíst. Když to bude sendvič, ať už v něm bude cokoli, je to v pořádku.

Na pováženou je ale onen maximální příjem. 1300 kalorií se zdá být opravdu málo, u většiny lidí by to bylo pod hranicí bazálního metabolismu, pod který byste se v rámci stravování nikdy neměli dostat.

Na otázku, jestli se dá s touto dietou zhubnout, nebo ne, lze odpovědět, že pravděpodobně ano. Nejde ale o dlouhodobě udržitelný typ diety, který by vám přinesl dlouhodobé výsledky.

Jakmile totiž dietu přestanete dodržovat a vrátíte se k běžnému stravování, tělo si začne deficit vybírat zpátky jako daň a kila pravděpodobně naberete zpátky. A určitě i s nějakými kily navíc jako „bonus“.

Zdroj: dailymail.co.uk, express.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz