Tom Hanks se netají tím, že si za svou cukrovku může sám. Vše způsobila špatná životospráva

Tom Hanks
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Je to už pár let, co se oblíbený herec nechal slyšet, že byl „totální idiot“, když hazardoval se svým zdravím. To se mu vymstilo a byla u něj diagnostikovaná cukrovka. Lituje toho, že se o zdraví nezačal zajímat dříve, aby nemoci včas zabránil.

Cukrovka není jen problémem Čechů

Každý všímavý fanoušek oblíbené herecké hvězdy kasovních trháků, jako je Most špionů, Terminál nebo Forrest Gump, vidí, že Tom vypadá v 66 letech lépe než před deseti lety, když ještě netušil, jak si svým stravováním zadělává na doživotní zdravotní problémy.

Herec zmínil v magazínu Delish, že patřil k líné generaci, která žila v nevědomosti, a jen si užíval života. Byl líný pro sebe něco udělat a jediný pohyb, který měl, byl tanec na party. Zmínil i klasické americké stravování, které je sice chutné a pohodlné, ale rozhodně není zdravé.

Přehlížením problémů si herec způsobil cukrovku

Hanks měl vysokou hladinu cukru už od třiceti let, ale vůbec se tímto problémem nezatěžoval. Jeho zdraví rozhodně nepřispěly ani četné diety, které musel kvůli filmovým rolím podstupovat. Po dietě se vždy dostavil jo-jo efekt, a to také mohlo nastartovat cukrovku.

Nešlo totiž jen o drobné hubnutí, ale některé role vyžadovaly drastickou redukci váhy o několik desítek kilogramů. Podotkl, že diety jsou u herců oblíbeným tématem a rozhodně není nikdo z jeho kolegů, kdo by si v nich liboval. Je to ovšem tak trochu daň za to, že je potom role proslaví.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tom Hanks Fans (@tomhanksfansite)

Drastické hubnutí kvůli roli ve filmu Trosečník

Pro jednu z nejslavnějších rolí Chucka Nolanda ve filmu Trosečník musel hubnout celý rok, aby režisér Robert Zemeckis mohl na kameru zachytit hercovu fyzickou proměnu.

Před natáčením ostrovních scén musel Tom naopak přibrat, aby vypadal jako usedlý muž středního věku. Jedl hodně sacharidů a nezdravých jídel. Když byla většina natáčení dokončena, produkce si dala delší pauzu, aby herec mohl zhubnout a nechat si narůst vlasy a vousy.

Nastaly tak pro něj krušné časy, kdy držel přísnou dietu, musel vynechat i oblíbené hranolky a hlad zaháněl zeleninou. Thenybanner uvádí, že jediná věc, o které nehodlal diskutovat, byla káva. Tu si prostě neodepřel. V hladovém období musel také hodně cvičit.

Film z roku 2000 vydělal v kině 427 milionů dolarů a Hanks získal nominaci na Oscara a obdiv všech svých hereckých kolegů, kteří žasli, jak se dokázal během filmu proměnit.

Když herec pochopil, jak špatně se o sebe stará, měl už cukrovku

Nakonec však i hollywoodská hvězda pochopila, že zdraví si ani za miliony nekoupí a podobné hazardování se zdravím už nechce opakovat.

Populární herec má podporu ve své manželce, která dbá na zdravý jídelníček, snaží se vymýšlet na volný čas aktivity s pohybem a dbá na každodenní cvičení. Místo amerických specialit mají v jídelníčku hodně japonské kuchyně.

Zdroj: delish.com, celebrityinside.com, thenybanner.com

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz