Tereza Kerndlová nedře v posilovně a nedrží diety. Přesto se udržuje ve skvělé formě

Zdroj: Profimedia

Tereza Kerndlová (35) se ráda chlubí nejen postavou v bikinách, ale i dobrým jídlem, které si dopřává. A ráda se podělí i o svůj návod na štíhlou postavu a přidá recept na oblíbené jídlo.

Jak to má zpěvačka s životosprávou

Populární zpěvačka vyrostla divákům doslova před očima, a přestože od doby, kdy na přelomu tisíciletí získala s kapelou Black Milk hodně velkou popularitu, už uplynulo pár let, je stále svěží a vypadá neuvěřitelně mladě.

Kromě hezké tváře má také „postavu snů“, a proto se není čemu divit, že její fanoušky zajímá, jak si postavu udržuje.
Tereza se pro super.cz rozpovídala o tom, jak to má s fyzickou aktivitou a čemu dává ohledně životosprávy přednost.

Na posilovnu se zatím chodí jen dívat

Jak uvedla, není člověk, který by s pevnou disciplínou dřel pravidelně v posilovně. Občas má sice dobrý úmysl cvičit, ale jde spíše jen o dočasné nadšení, které rychle přejde. Sportovala jako dospívající dívka, kdy závodně stepovala, ale potom přišly jiné zájmy a časově náročná práce, a tak už na sport nezbyl čas.

Sama Tereza si uvědomuje, že by ve svém věku už měla cvičit pravidelně, a tak si zašla obhlédnout posilovnu, ale už moc dobře ví, že je na tento druh aktivity trochu líná.

Oblíbené dlouhé procházky nahradí dřinu ve fitku

Na dobrou kondici má ale jeden velký trik v rukávu. Ráda chodí a je přesvědčená, že je to dost účinný nástroj, jak udržet tělo „pohromadě“ i s přibývajícím věkem.

Zpěvačka, která často pobývá s manželem ve Španělsku, si nemůže vynachválit desetikilometrové procházky.

Jíst s rozumem

Na Tereze je sympatické, že není propagátorkou žádných drastických diet a sama je přesvědčená o tom, že právě velké výkyvy váhy zapříčiněné drastickými dietami střídané s obdobím hojnosti nejsou pro tělo dobré. Jde spíše o to, zvolit si rozumnou cestu, jak se stravovat chutně, ale zdravě a kombinovat to s přirozeným pohybem, jako je právě zmíněná chůze.

Tereza věří, že správné jídlo udrží člověka nejen v dobré fyzické kondici, ale ovlivňuje i psychickou pohodu, vyrovnanost a zdraví. Jak uvedla pro BLOG Kalorické tabulky, měli bychom být šťastní ve svém těle.

A dodala: „Takže já se řídím tím, že nic se nemá přehánět. Snažím se jíst zdravě, používat čerstvé potraviny a nepřejídat se.“

Občas si dopřeje i něco dobrého, aniž by řešila kalorie. Jen má zásadu zavčas s mlsáním přestat, protože nechce vypadnout z formy a vyvíjet velké úsilí, aby se do ní zpět dostala.

Je to i o přístupu k životu

Podle zpěvačky je důležité soustředit se na sebe a nesrovnávat se s ostatními. Každý by měl žít podle vlastních pravidel a dělat věci podle toho, jak je cítí.

Na čem si doma pochutnává

Tereze často vaří doma manžel, protože to dělá rád. Oba mají rádi polévky, kozí sýr, lehké těstoviny a rizota.

Pochutnávají si i na rybách a mořských plodech a občas si zajdou na dobré sushi.

Zpěvačka se podělila o jeden dobrý recept, který je na zdravé, chutné a rychlé jídlo.

Potřebujete grilovací kozí sýr, ten osolíte, opepříte a zalijete olejem. Stačí minuta v mikrovlnce, aby se začal tavit. Po vyndání se přidá doprostřed lžička brusinkového džemu a vše se zakape balzamikovým octem, sladkou sójovou omáčkou a balsamiko-fíkovým octem.

Jako přílohu doporučuje libeček s rukolou a celozrnné krekry. Lze přidat i sušené feferonky.

Zdroj: super.cz, blog.kaloricketabulky.cz
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz