Jessica Chastain změnila stravování kvůli vysokému cholesterolu. Díky tomu se obešla bez léků

Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock

Další ženská celebrita, která se veřejně netají tím, že je naprosto oddaná veganské stravě. Jessica Chastain se již před několika lety rozhodla vyřadit z jídelníčku živočišné zdroje potravin a dodnes svého rozhodnutí nelituje.

Ba právě naopak. V rostlinné stravě vidí hned několik benefitů, ať už jde o psychiku nebo fyzickou kondici. Co ji vedlo k tomu, aby se stala vegankou?

Veganství byl další krok

Málokdo ví, že ještě před tím, než se Jessica rozhodla vydat na veganskou cestu, vyznávala další méně známý druh stravování – pescetariánství.

Pescetariánství je způsob stravování, při kterém sice nejíte maso, ale konzumujete ryby. Tento termín byl vytvořen na počátku 90. let minulého století.

„Je to převážně rostlinná strava složená z celých zrn, ořechů, luštěnin, produktů a zdravých tuků, přičemž mořské plody hrají klíčovou roli jako hlavní zdroj bílkovin,“ doplňuje healthline.com.

Proč Jessica dala přednost veganství?

Jessica se netají tím, že se k veganství dostala tak trochu i díky náhodě. Už předtím nejedla maso, proto to pro ni nebyl až tak významný krok.

Její kamarádka chtěla vyzkoušet dvoutýdenní veganskou stravu prostřednictvím rozvozu. Pak si to ale rozmyslela a než aby jídlo propadlo, Jessica se rozhodla ho využít za ni.

„Okamžitě jsem měla víc energie, než kdy předtím,“ pronesla Jessica, její slova cituje web veganmagazine.uk.

Díky veganské stravě bez léků?

S nedostatkem energie se Jessica potýkala dlouho. Cítila se unavená a lékař jí dokonce zjistil vysoký cholesterol, na který jí chtěl předepsat léky.

K tomu ale nakonec nedošlo, protože přechod na veganskou stravu upravil hodnoty cholesterolu a Jessice pomohl i jinak.

Herečka přiznala, že zpočátku nebyla veganská strava procházka růžovým sadem. Dokonce se netají tím, že po konci oněch dvou týdnů uvažovala, že se vrátí ke svému původnímu stravování.

„Šla jsem do restaurace a objednala si rizoto a rybu. A tu noc se mi udělalo velmi špatně. Rozhodla jsem se, že moje tělo mi jasně říká, jak chce, abych jedla,“ píše o hereččině zkušenosti celebitchy.com.

Půst jednou do týdne

Jessica si jeden den v týdnu naordinuje půst. Tímto dnem je vždy pondělí, kdy celý den pije jen zelený džus.

Dává tak svému tělu čas na to, aby se resetovalo po celém týdnu a nabralo novou sílu. Jeden den v týdnu ale prý bohatě stačí.

Zdroj: healthline.com, veganmagazine.uk, celebitchy.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz