Supermodelka Gisele Bündchen se poučila z minulosti a k zdravému životnímu stylu vede i děti

Gisele Bundchen
Zdroj: Shutterstock / FashionStock.com

Když Gisele Bündchen vydala v roce 2018 svou autobiografii Lessons: My Path to a Meaningful Life (Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu), učinila nečekané přiznání a šokovala tím, že nebyla vždy tou ženou, která je propagátorkou zdravého životního stylu.

Slavná supermodelka přiznala problematickou minulost

Dnes je supermodelka a bývalý oblíbený „andílek“ Victoria’s Secret populární především pro svůj zdravý přístup k životu, který propaguje. Ale v mládí, když se v kariéře vyšplhala na vrchol, to bylo úplně jinak.

Jak v knize popisuje, den začínala kávou a cigaretami, přes den do sebe cpala jen cheeseburgery a spoustu ledové kávy a večer končila v posteli s lahví vína, aby potlačila úzkost, která ji pronásledovala.

V současnosti je Bündchen šťastnou matkou a žije se svým manželem Tomem Bradym. Stále patří mezi nejuznávanější modelky všech dob a je považovaná za jednu z nejzdravěji žijících osob v módním průmyslu. Spojuje zdravou stravu a různé druhy cvičení, což vede k přirozené a zdravé kráse, kterou obdivuje více než 19 milionů sledujících na jejím instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gisele Bündchen (@gisele)

Jaké je stravování Gisele Bündchen?

Modelka nenazývá své stravování dietou, ale zdravými stravovacími návyky, které jí pomáhají udržet si vysokou úroveň vitality i duševního zdraví. Výsledkem je produktivní a příjemný život.

Stejně jako její manžel je i Bündchen příznivcem hlavně rostlinné stravy. Do jídelníčku zahrnuje minimum masa a mléčných výrobků a zaměřuje se na přírodní, syté potraviny.

Pravidelně má přerušovaný půst dva dny v týdnu, aby dopřála tělu dost času na dobré trávení. Ráno pije směs šťáv z čerstvého ovoce, zeleniny, kurkumy, zázvoru a kokosového mléka. K obědu má nejčastěji salát nebo vydatnou polévku se zeleninou. Maso a ryby má v jídelníčku jen výjimečně.

Cvičební rutina Gisele Bündchen

Stejně jako mnoho jiných modelek Bündchen praktikuje jógu nejen k dosažení ideální postavy, ale i lepšího myšlení. Přidává také pilates. O józe tvrdí, že jí vrátila život. Na instagramu navíc občas sdílí i videa, kde cvičí se svým mužem i s dětmi. Děti také vede ke zdravé rostlinné stravě.

Štíhlá kráska našla překvapivě zálibu i v boxu, což podobně jako například herečka Halle Berry považuje za sport prospěšný pro kardiovaskulární systém. Preferuje velice intenzivní trénink. V roce 2016 dokonce svým příznivcům odhalila trénink MMA (kombinace boxu a kickboxu), který jí pomáhá uvolnit stres.

Bündchen, Brady a jejich děti tráví většinu času v chladném Bostonu v Massachusetts, kde je Bradyho kariéra v NFL. To však není na překážku, aby si modelka odepírala lásku k surfování. Rodina tak často jezdí na dovolenou na pláže do Kostariky a Kalifornie, kde si modelka i s dětmi užívá teplo a vodu. 

Tím její aktivita nekončí, ještě totiž jezdí na koni. Právě o sportu a přirozené stravě tvrdí, že z ní dělají lepšího člověka.

Zdroj: Hellomagazine, Marie Claire, Instagram

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz