Supermodelka Gisele Bündchen se poučila z minulosti a k zdravému životnímu stylu vede i děti

Gisele Bundchen
Zdroj: Shutterstock / FashionStock.com

Když Gisele Bündchen vydala v roce 2018 svou autobiografii Lessons: My Path to a Meaningful Life (Lekce: Moje cesta ke smysluplnému životu), učinila nečekané přiznání a šokovala tím, že nebyla vždy tou ženou, která je propagátorkou zdravého životního stylu.

Slavná supermodelka přiznala problematickou minulost

Dnes je supermodelka a bývalý oblíbený „andílek“ Victoria’s Secret populární především pro svůj zdravý přístup k životu, který propaguje. Ale v mládí, když se v kariéře vyšplhala na vrchol, to bylo úplně jinak.

Jak v knize popisuje, den začínala kávou a cigaretami, přes den do sebe cpala jen cheeseburgery a spoustu ledové kávy a večer končila v posteli s lahví vína, aby potlačila úzkost, která ji pronásledovala.

V současnosti je Bündchen šťastnou matkou a žije se svým manželem Tomem Bradym. Stále patří mezi nejuznávanější modelky všech dob a je považovaná za jednu z nejzdravěji žijících osob v módním průmyslu. Spojuje zdravou stravu a různé druhy cvičení, což vede k přirozené a zdravé kráse, kterou obdivuje více než 19 milionů sledujících na jejím instagramu.

Jaké je stravování Gisele Bündchen?

Modelka nenazývá své stravování dietou, ale zdravými stravovacími návyky, které jí pomáhají udržet si vysokou úroveň vitality i duševního zdraví. Výsledkem je produktivní a příjemný život.

Stejně jako její manžel je i Bündchen příznivcem hlavně rostlinné stravy. Do jídelníčku zahrnuje minimum masa a mléčných výrobků a zaměřuje se na přírodní, syté potraviny.

Pravidelně má přerušovaný půst dva dny v týdnu, aby dopřála tělu dost času na dobré trávení. Ráno pije směs šťáv z čerstvého ovoce, zeleniny, kurkumy, zázvoru a kokosového mléka. K obědu má nejčastěji salát nebo vydatnou polévku se zeleninou. Maso a ryby má v jídelníčku jen výjimečně.

Cvičební rutina Gisele Bündchen

Stejně jako mnoho jiných modelek Bündchen praktikuje jógu nejen k dosažení ideální postavy, ale i lepšího myšlení. Přidává také pilates. O józe tvrdí, že jí vrátila život. Na instagramu navíc občas sdílí i videa, kde cvičí se svým mužem i s dětmi. Děti také vede ke zdravé rostlinné stravě.

Štíhlá kráska našla překvapivě zálibu i v boxu, což podobně jako například herečka Halle Berry považuje za sport prospěšný pro kardiovaskulární systém. Preferuje velice intenzivní trénink. V roce 2016 dokonce svým příznivcům odhalila trénink MMA (kombinace boxu a kickboxu), který jí pomáhá uvolnit stres.

Bündchen, Brady a jejich děti tráví většinu času v chladném Bostonu v Massachusetts, kde je Bradyho kariéra v NFL. To však není na překážku, aby si modelka odepírala lásku k surfování. Rodina tak často jezdí na dovolenou na pláže do Kostariky a Kalifornie, kde si modelka i s dětmi užívá teplo a vodu. 

Tím její aktivita nekončí, ještě totiž jezdí na koni. Právě o sportu a přirozené stravě tvrdí, že z ní dělají lepšího člověka.

Zdroj: Hellomagazine, Marie Claire, Instagram

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz