Stojí jen pár korun, ale mohou nám hodně nabídnout. Proč do jídelníčku zařadit ovesné vločky?

Zdroj: Shutterstock

Většina lidí kolem ovesných vloček v obchodě jen bez povšimnutí projde. Přitom vůbec netuší, jaký poklad mají v té chvíli doslova na dosah ruky. Navíc prakticky za hubičku, protože ovesné vločky pořídíte opravdu jen za pár korun. Přesto se jim mnoho lidí vyhýbá a to je velká škoda.

Proč? Protože i když na první pohled vypadají obyčejně a nezajímavě, mohou nám toho opravdu hodně nabídnout. Zařadit je do svého jídelníčku a pravidelně s nimi vymýšlet nejrůznější kulinářská kouzla je tedy v zájmu každého, kdo myslí na své zdraví.

Proč nepřehlížet ovesné vločky?

Možná i vy patříte k lidem, kteří si třeba ani jednou v životě balíček ovesných vloček nekoupili. Nebo jste je třeba jednou či dvakrát ochutnali, ale nenadchly vás, proto jste je zapověděli. My vám prozradíme, proč i tato na první pohled nudná potravina rozhodně má mít místo ve vaší stravě.

Obsahují mnoho antioxidantů

Slovíčko antioxidant je pro mnoho lidí jednou velkou neznámou. Nelze jim to vyčítat. Měli byste ale vědět, že právě antioxidantům vděčíme za celou řadu procesů v těle. I ovesné vločky antioxidanty obsahují – konkrétně unikátní skupinu antioxidantů známou jako avenanthramidy. Těm vděčíme za snižování krevního tlaku, zvýšení produkce oxidu dusnatého a také za lepší průtok krve v cévách.

Napomáhají při hubnutí

Kdo někdy ochutnal ovesné vločky, ten by nám dal jistě za pravdu, že dokážou dodat pocit sytosti opravdu na hodně dlouho. I když vás zasytí na delší čas, obsahují jen velmi málo kalorií, a jsou proto vhodné zejména do redukčního jídelníčku. Především ženy jistě ocení, že vločky napomáhají při hubnutí, proto je dobré je nepřehlížet a dát jim šanci.

Jsou opravdu hodně výživné

Jestli ovesným vločkám rozhodně nelze něco upřít, pak je to fakt, že jsou opravdu velmi výživné a svým nutričním složením hravě strčí do kapsy kdejakou potravinu. Jsou výborným zdrojem vlákniny i sacharidů, obsahují bílkoviny a důležité minerály.

Předchází zácpě

Ačkoli je to téma, o kterém se příliš nemluví, asi každý už tento zdravotní problém minimálně jednou zažil. Věděli jste, že ovesné vločky napomáhají přecházet zácpě?

Zdroj: healthline.com, everydayhealth.com, zdravezdravi.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz