Jennifer Aniston: Její dokonalost není jen darem přírody. Může za ni i každodenní jídelníček

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Do našich srdcí se zapsala především jako Rachel ze seriálu Přátelé. Ale známá je tato herečka i díky mnoha dalším rolím, které by si rozhodně nezasloužila, kdyby na sobě tvrdě nepracovala. A to zahrnuje jak cvičení, tak také její jídelníček.

Jennifer Aniston na sobě už dlouhé roky tvrdě pracuje. Dříve chodila běhat a plavat, před pár lety se přidala jóga a v roce 2018 potvrdila, že aby se udržela v kondici, dělá také box. Samozřejmě ale není vše jen o pohybu.

Aniston si dobře hlídá svůj jídelníček. Ví, že konzumace některých jídel má vliv nejen na postavu, ale také na to, jak se člověk cítí psychicky. A pokud jste v duševní kondici, projeví se to podle jejích slov i na vašich výkonech v práci.

Den začíná bez kofeinu

Přibližně 90 % Američanů začíná den s šálkem kávy v ruce. A v roce 2010 mezi ně patřila i Jennifer Aniston. Jenomže závislosti na kofeinu se postupně vzdala a dnes už ví, že jí ráno bez kávy změnilo život.

„Když se probudím, dám si skleničku teplé citronové vody,“ řekla herečka v rozhovoru pro Elle s tím, že jí to pomáhá nastartovat den, a navíc se cítí velmi rychle sytá a ke snídani si dá jen něco malého.

Obvykle to bývají ovesné vločky, které mají plno vlákniny. Druhou možností jsou vajíčka, která herečka miluje na všechny způsoby. Snaží se snídani si vychutnávat doma a v klidu u stolu.

Pokud ví, že nebude ráno stíhat, připraví si den předem snídani na cestu, která obvykle obsahuje chléb s vajíčkovou pomazánkou a její oblíbené avokádo, které se k vejci prý dokonale hodí.

Prakticky stejný oběd každý den

Ani oběd není něčím, kde by Aniston střídala tisíce surovin. Prakticky jí stále to stejné, jenom věci trochu jinak kombinuje. Jejím oblíbeným jídlem je salát, který různě pozměňuje.

Jednou se jedná o salát těstovinový s rajčaty, tuňákem a rukolou. Jindy přidá mezi listy čerstvého salátu kuřecí maso a krutony. Někdy si dopřeje salát s krůtí slaninou a paprikou. Zelenina je vždy základem všeho.

Takhle pečuje o vlasy a pokožku

Některé jídla na svůj jídelníček přidává herečka nejen proto, že jsou zdravá, ale také proto, že pomáhají s konkrétními problémy. Poradila například, co konzumuje, aby její vlasy a pokožka byly silné a zdravé.

Mezi tato jídla, která se běžně nachází na jejím jídelníčku, patří hroznové víno, paprika, rajčata a další ovoce a zelenina. V několika pořadech se dokonce nechala slyšet, že by si v životě už nedala nic smaženého.

„Ovoce a zelenina jsou základem všeho. A pokud se chce někdo vyhnout zdravotním problémům, nebo problémům s platí a vlasy, rozhodně by se měl vyhnout smaženému. To je za mě to největší zlo,“ řekla v televizi.

Příležitostná noční svačinka

Jennifer Aniston sice žije zdravě, ale také je jen člověk a má své chutě. Výjimečně si tak prý jednou či dvakrát do týdne dopřeje noční svačinku. Někdy totiž nemůže spát a přijde na ni mlsná. A zahnat ji dovede jenom vanilková zmrzlina, které má prý vždy v mrazáku zásobu.

Zdroj: lifeandstylemag.com, byrdie.com, thelist.com
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz