Stále vám doma přebývá cuketa? Připravte si cuketové placičky podle Lucie Borhyové

Zdroj: Nextfoto

Máte rádi cuketu? Vděčná surovina, ze které lze připravovat mnoho sladkých i slaných dobrot. Sezóna cuket je teď sice u konce, ale dobrou zprávou je, že si je můžeme kdykoli během roku koupit v obchodě.

Cuketě nedokáže odolat ani oblíbená moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová. Na svém instagramu se podělila o zdravý recept na cuketové placičky. Zkusíte je taky?

Cuketové placičky podle Lucky Borhyové

Pokud se rádi inspirujete slavnými osobnostmi a podle jejich receptu doma připravujete různé dobroty, pak určitě musíte zkusit cuketové placičky à la Lucka Borhyová.

Její recept sdílený na sociální síti instagram sklízí velký úspěch, protože je nejen jednoduchý na přípravu a nenáročný na suroviny, ale zároveň i chuťově velmi povedený.

Placky podle Lucky

Rozhodnete-li se recept vyzkoušet, pak si na jeho přípravu nemusíte chystat kdovíjaké množství surovin. Postačí vám totiž jedna větší cuketa, vajíčko, hrníček ovesných vloček, stroužek česneku, sůl, pepř a případně koření podle chuti.

Cuketu nejdříve nastrouhejte klidně se slupkou, ničemu to nevadí. Poté přidejte ovesné vločky, vajíčko a dochuťte solí, pepřem a případně i libovolným kořením, které máte doma rádi.

Na plech vyložený pečicím papírem poté udělejte placičky, které vložte do trouby a pečte cca 20 minut na 180 °C – dokud placičky nezačnou zlátnout.

Pochutnat si na nich můžete jen tak, nebo si k nim udělejte domácí dip. Cuketové placičky podle Lucie Borhyové ale budou skvělé například i s nějakou masovou směsí.

Zdroj: Instagram

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz