Sharon Stone změnila stravovací návyky poté, co prodělala krvácení do mozku. Inspirací jí byla i Madonna

Zdroj: Shutterstock.com

I ve svém věku dokáže mnohým vyrazit dech tím, jak skvěle vypadá. Hvězda filmu Základní instinkt Sharon Stone se i po šedesátce může pochlubit dokonalou postavou, kterou by jí mohla závidět i kterákoli mladší herecká kolegyně. Není tajemstvím, že Sharon na své postavě tvrdě pracuje.

Oblíbená herečka, která má za sebou několik rolí, odhalila tajemství, jak se udržuje v kondici. Dle jejího názoru nestojí za perfektní figurou genetická výbava, ale naopak správná životospráva a cvičení. Jak se tedy herečka Sharon Stone stravuje a jaké jsou její cvičební návyky?

Cvičení několikrát do týdne

Kdo chce mít pěknou figuru, neobejde se bez cvičení. To je heslo, které ve svém životě razí i Sharon Stone. Přiznala, že zpravidla cvičí čtyřikrát i pětkrát do týdne. Aby se ve své cvičební rutinně nenudila, zahrnuje různorodé typy cvičení – pilates, silový trénink, tanec nebo třeba jógu.

Obvykle chodí cvičit do posilovny, nicméně ne vždy si na návštěvu fitnesscentra dokáže najít čas. Ani tehdy ale na cvičení nezanevře, naopak si najde příležitost, jak si dát trochu do těla i v domácích podmínkách. Třeba doma ve vaně – i tam se totiž dá protáhnout.

Prodělala krvácení do mozku

Rok 2001 byl pro Sharon Stone zlomovým. Právě v tomto roce totiž utrpěla krvácení do mozku. Následovaly dva náročné roky, během kterých se herečka učila opět chodit i mluvit. Filmová hvězda přiznala, že jí tato děsivá skutečnost otevřela oči v tom, že chce zůstat zdravá co možná nejdéle.

Devět dní strávila na oddělení JIP a prozradila, že míra přežití u zdravotního stavu, kterým si prošla, je velmi nízká. I to jí přimělo začít si mnohem více vážit zdraví a života jako takového.

Od té doby se mnohem více zaměřuje na svůj životní styl, dbá na vyvážený jídelníček a uvědomuje si, že ke zdravému životu patří i pohyb.

Vyřadila alkohol

Sharon Stone nikdy nepatřila k ženám, které by kdovíjak holdovaly alkoholu. Nicméně i přesto si tu a tam nějaký ten drink dala. Před několika lety se ale zamyslela nad tím, jestli alkohol nemůže negativně ovlivňovat vzhled. Inspirací jí tehdy byla zpěvačka Madonna, se kterou se porovnávala.

Když si uvědomila, že jsou si obě dvě věkově velmi blízko, přičemž ale Madonna vypadá podstatně lépe, zjišťovala, co Madonna dělá a ona ne. Přišla na to, že Madonna nepije alkohol. Proto ho ze svého života vyřadila i Sharon a následně přiznala, že už po třech měsících viděla obrovský rozdíl.

Jak se stravuje?

Převážná většina hereččina jídelníčku se skládá ze spousty potravin s nízkým glykemickým indexem. Její strava proto zahrnuje quinou, čočku a hromadu zeleniny. Má také ráda libové maso a vajíčka.

Sharon ráda jí, co jí chutná. Dbá ale na to, aby to příliš nepřeháněla. Když už se rozhodne zhřešit, sáhne po grilovaném kuřeti.

Zdroj: Eatthis.com, hellomagazine.com, dailyrecord.co.uk

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz