Snake Venom: pivo obsahující 15× více alkoholu než „dvanáctka“

Pivo (zdroj: samphotostock.cz)

Snake Venom patří mezi výjimečné nápoje. Aktuálně se totiž jedná o nejsilnější pivo na světě a skutečně má grády.  

Původ piva Snake Venom

Keith je městečko s necelými pěti tisíci obyvateli na severovýchodě Skotska. Zdánlivě tedy není ničím zajímavé. Jenže pro Čechy jako pro národ pivařů se přeci jen jedná o zajímavé místo. Právě zde má totiž ústředí pivovar Keith, který pod značkou Brewmeister vyrábí pivo s názvem Snake Venom. To drží jeden výjimečný primát – je nejsilnější na světě!

Obsah alkoholu

Snake Venom přeloženo do češtiny znamená „hadí jed“, což je velmi příznačný název. Toto pivo totiž obsahuje neuvěřitelných 67,5 % alkoholu v jedné láhvi, čímž překonává celou řadu lihovin! Srovnáme-li to navíc se skutečností, že klasická česká „dvanáctka“ obsahuje 4,5 až 5 % alkoholu, vyjde nám, že je v tomto ohledu 15× silnější, takže se jedná o opravdového „hadího zabijáka“.

Kde Snake Venom ochutnat?

Pokud patříte mezi pivaře, kteří vždy rádi vyzkouší něco nového a Snake Venom vám doposud unikal, musíme vás poněkud zklamat. V České republice jej totiž pravděpodobně neseženete. Na druhou stranu si ho lze objednat v některém ze zahraničních e-shopů, případně se budete muset vydat přímo k (pra)zdroji do Skotska, kde jej sehnat není zase tak složité.

Skotský „zabiják“ z hlediska zdraví

Dostane-li se vám do rukou Snake Venom, možná vás překvapí žlutá nálepka umístěná na hrdlu láhve, která říká: „Varování! Toto pivo je silné, konzumace nesmí překročit 35 ml na jedno posezení.“. Ve větším množství se tedy rozhodně nejedná o zdravý nápoj. Měli byste jej pouze ochutnat a vyvarovat se konzumace většího množství, jinak skončíte s kocovinou, a to ještě v lepším případě.

Tequila: alkoholický nápoj, který může prospět i našemu zdraví

Zajímavosti o pivu Snake Venom

  • Za minipivovarem Brewmeister stojí sládkové Lewis Shand a John McKenzie, přičemž založen byl v roce 2012.
  • Prvním pivem, které z tohoto pivovaru vzešlo, byl nápoj také s příznačný název – Armaggedon. I to bylo nejsilnější na světě, když obsahovalo 65 % alkoholu.
  • Sládkům i konzumentům se to ovšem zřejmě zdálo málo, takže světlo světa spatřilo pivo Snake Venom, a to v roce 2013.
  • Tento drink příliš nechutná po pivu, ale připomíná spíše likér.
  • Budete-li si ho chtít pořídit, musíte počítat s dosti vysokou cenou – láhev s obsahem 275 ml stojí 50 liber.
  • Pro srovnání doplňme, že nejsilnější české pivo obsahuje „pouze“ 12,6 % alkoholu.

Spirytus: nesmírně silná vodka, po které lidé i umírají

Přidat na Seznam.cz