Sedli jste si na žvýkačku v oblíbených džínách? Nezoufejte a dostaňte ji rychle pryč

Zdroj: Shutterstock

S takovou patálií se sice nejčastěji setkáme u dětí, ale nikde není psáno, že se něco takového nemůže stát i dospělému člověku. Žvýkačka dokáže pěkně potrápit. Zvláště v případě, kdy se přilepí na oblečení.

Už se vám to někdy stalo? Našli jste žvýkačku přilepenou třeba na džínách? Většina lidí bohužel má tu zkušenost, ale ne každý ví, jak si s takovou situací poradit.

Jak dostat žvýkačku z oblečení?

To je otázka, která proběhne hlavou každému, kdo lepkavou hmotu objeví na nějakém oblečení. A je jedno, jestli na oblečení dítěte, jež ho přinese s provinilým výrazem ve tváři, nebo na svém vlastním, protože někdy se to zkrátka povede.

Existuje několik způsobů, jak se dá se žvýkačkou poprat a jak z tohoto boje, který se může zdát předem prohraný, vyjít jako vítěz.

Použijte led

Na žvýkačku platí, když ji necháte zmrznout. Použít můžete kostku ledu nebo oblečení vložit na několik hodin do mrazáku.

„Jakmile ztuhne, rychle ji odstraňte nožem,“ radí sunrise-cleaning.com. Vezměte si na pomoc příborový nůž, ať se nezraníte.

Pomůže teplo?

Opakem chladu je teplo. Nabízí se otázka, jestli na žvýkačku přilepenou na oblečení bude fungovat, když ji zahřejete.

Vezměte fén a nahřívejte s ním přilepenou žvýkačku. Vlivem tepla se postupně začne rozpouštět a půjde z oblečení sundat. Jen si dejte pozor – jakmile se žvýkačka začne zahřívat, stane se lepkavou. Odstranit ji sice půjde, ale bude to chtít dávku trpělivosti.

Žehlička

V každé domácnosti nechybí žehlička. Žehlení možná není vaše nejoblíbenější činnost, ale jakmile jde o žvýkačku, budete rádi, že máte žehličku po ruce.

„Vezměte si kousek pečicího papíru,“ doporučuje parenting.firstcry.com. Pečicí papír vložte mezi žehličku a žvýkačku. Poté přejíždějte rozpálenou žehličkou po papíru a čekejte, až žehlička žvýkačku rozehřeje a ta se přilepí na papír.

Kokosový olej

V poslední době se kokosový olej používá na různé neduhy a na naše vlasy a pokožku. Je to skvělý hydratační prostředek a dokáže zázraky pro naše zdraví.

Věděli jste ale, že kokosový olej může také pomoci odstranit žvýkačku z oblečení? Nejdříve trochu oleje zahřejte a poté ho zapracujte do postiženého místa.

Olej během krátké chvíle začne žvýkačku rozpouštět. Jakmile se zbavíte žvýkačky, hned poté oblečení ponořte do horké vody s trochou prášku na praní. Zabráníte tak tomu, aby vám na oblečení zůstal mastný flek. Oblečení poté vyperte.

Zdroj: sunrise-cleaning.com, parenting.firstcry.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz