Sklenice a jejich opětovné používání je parketou českých hospodyněk. Takto z nich snadno odstraníte etiketu

Zdroj: Shutterstock

Není žádným překvapením, že řada lidí využívá sklenice nejen pro skladování, ale často také pro kreativní účely. Jde například o skleničky od přesnídávek nebo kyselých okurek.

Nezáleží na tom, jestli jste se rozhodli skleněné nádoby využít pro skladování surovin, hřebíků v dílně nebo z nich chcete něco vyrobit. Vrásky na čele vám mohou udělat přilepené etikety. Dáme vám praktické tipy, jak etiketu ze sklenice odstranit.

Odlakovač na nehty

Většina žen má doma po ruce odlakovač na nehty. Je to taková dámská klasika, která se může hodit nejen při úpravě nehtů, ale třeba právě i tehdy, když potřebujete odstranit etiketu.

Postup je jednoduchý. Na vatový tamponek naneste trochu odlakovače a následně s ním rozpusťte lepidlo, díky kterému etiketa na povrchu drží.

Další možností je namočit vatový tamponek do odlakovače a poté jej nechat 15 minut přiložený na etiketě.

Fén

Další věc, která žádné ženě (a jistě i mnoha mužům) doma nesmí chybět, je fén na vlasy. Použít ho můžete i na odstranění etikety.

Jak na to? Teplým vzduchem z fénu nahřívejte etiketu po dobu alespoň třiceti vteřin. Poté zkuste etiketu odloupnout.

Stále drží? Pak postup opakujte. Jen si dejte pozor, na jaký povrch fén používáte. „Nedoporučuje se pro plastové nádoby,“ varuje avery.com. Plast by se mohl vlivem tepla z fénu roztavit.

Vinný ocet

Dalším šikovným pomocníkem ve snaze vyhrát nad etiketou, která na sklenici drží doslova jako přilepená, je vinný ocet.

Nejdříve namočte sklenici do teplé vody s trochou saponátu. Díky tomu se uvolní vrchní vrstva etikety. Následně přichází na řadu vinný ocet.

„Do vody přidejte několik kapek vinného octa,“ nabádá wikihow.com. Poté do vody ponořte sklenici a nechte ji tam alespoň 15 minut.

Po uplynutí čtvrt hodinky zkuste za pomoci houbičky lepidlo po etiketě sejmout. Pokud to hned nepůjde, nechte ještě sklenici pár minut namočenou a pak to zkuste znovu.

Žiletka

Ačkoli tento postup funguje a dokáže vás zbavit etikety, doporučujeme jej až jako poslední možnost. Přeci jen je zde riziko, že byste se mohli poranit.

Když ale nic jiného nepomůže, přichází na pomoc žiletka. Ostrou žiletkou můžete etiketu ze sklenice jednoduše seškrábat.

Jen si při manipulaci s žiletkou dávejte opravdu velký pozor, abyste se nepořezali. Stačí vteřinka nepozornosti, aby byla nehoda na světě.

Zdroj: avery.com, wikihow.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz