Bolí vás v krku? Jídlu se nevyhýbejte, sáhněte po těchto „něžných“ potravinách

Zdroj: Shutterstock

Každý někdy zažil bolest v krku. Někdy je to stav, který je sice nepříjemný, ale ještě se to dá vydržet. Jindy je ale bolest v krku natolik silná, že jídlo je to poslední, co byste chtěli.

Při bolesti v krku máme tendence snažit se polykat co možná nejméně. Jenže zůstat hlady rozhodně není řešení. Co tedy jíst, když vás bolí v krku?

Med

Med byl od starověku základem léčivých přípravků, a to z dobrého důvodu. Je účinný proti řadě infekcí, bakteriálních i virových, včetně těch, které způsobují běžné nachlazení.

Med si můžete přidávat třeba do čaje. Někdo si ho maže na chleba s máslem, jiný si dá lžičku medu prostě jen tak. Na chuť.

Jogurt

Jogurt je dobrým zdrojem bílkovin, sacharidů a zdravých tuků, stejně jako probiotických bakterií, prospěšných bakterií, které podporují imunitní funkci.

Vejce

Míchaná vajíčka mají „příjemnou“ strukturu. Příjemnou v tom smyslu, že nepoškrábou již tak dost podrážděný krk.

„Vejce jsou bohatá na minerály, jako je zinek, železo a selen,“ píše womenshealthmag.com. Navíc si je můžete připravit na vícero způsobů – zkrátka tak, jak vám chutnají nejvíce.

Ovesné vločky

I když je v obchodě často přehlížíme nebo na ně pohlížíme jako na něco obyčejného, pokud jde o přínosy pro naše zdraví, mají nám co nabídnout.

Ovesné vločky jsou bohaté na hořčík, zinek a antioxidanty, které nastartují detoxikační procesy těla a zbaví tělo odpadu a infekce.

Zmrzlina

Zmrzlina sice nepatří mezi potraviny, které by vám, pokud jde o zdraví, mohly nabídnout něco extra, ale na druhou stranu patří mezi skupinu potravin, jež mohou zvednout náladu.

„Studená a krémová zmrzlina je lahodný způsob, jak zmírnit bolest v krku,“ dodává parade.com. Co z toho plyne? Sice vás nevyléčí, ale alespoň vám na malou chvíli uleví.

Zázvor

Zázvor má analgetické neboli bolest snižující, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Navíc je podle odborníků kombinace zázvoru a medu účinnější, než když stojí samostatně. Nic proto nezkazíte, když je budete konzumovat společně. Například v čaji.

Smoothie

Když vás bolí v krku, hledáte něco, čím se zasytíte, ale zároveň nebudete příliš trpět při konzumaci. Proto se jako ideální pokrm při bolesti v krku jeví smoothie.

Výhodou je, že se dá připravit na mnoho způsobů. Dokáže zahnat pocit hladu a zaplácnout žaludek. Navíc tolik nebolí, když si na něm pochutnáváte.

Zdroj: womenshealthmag.com, parade.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz