Ryby v kuchyni: Nelibý zápach rukou odradí i ty největší milovníky. Odstraňte jej snadno a rychle

Zdroj: Shutterstock

Pokud jste někdy připravovali rybu, určitě vám následně byla cítit z rukou. Ryby jsou zdravé, neodmyslitelně patří do vyváženého jídelníčku a jsou také skvělé v tom, že se dají připravit na mnoho chutných způsobů.

Stinnou stránkou je ale typická vůně, která se k rybám pojí. Ne každému je ona „rybina“ po chuti a jsou i tací, které jakmile tento odér udeří do nosu, zahýbe jim žaludkem.

Vadí vám rybí odér na rukou?

Při přípravě ryb se zkrátka stane, že vám jejich vůně ulpí na dlaních. Někomu to nevadí, jinému naopak ano. Rybina prostě jednomu voní a druhému zapáchá.

Pokud ryby milujete a nechcete se jich vzdát jen kvůli odéru, pak určitě přemýšlíte nad způsoby, jak pach rybiny z rukou dostat.

Možností je několik a my vám dnes některé z nich doporučíme. Už vás nebude trápit, že vám ruce páchnou po rybách.

Nejjednodušší způsob? Rukavice

Bezesporu nejjednodušším způsobem je natáhnout si na ruce rukavice. Ideální budou lékařské rukavice, které jsou tenké a při manipulaci ničemu nebrání.

Ačkoli vás bezpečně ochrání před zápachem, ne každý dokáže pracovat v rukavicích. Zkusit to ale můžete – maximálně zjistíte, že vám rukavice vadí.

Nerez

Slyšeli jste již o nerezových mýdlech? Nerezová ocel je vytvarovaná do podoby malého tuhého mýdla. Decideoutside.com doporučuje třít nerezové mýdlo v rukou alespoň pár vteřin.

„Stačí mýdlo pár minut třít v rukou a poté si ruce normálně umýt.“ Funguje to nejen proti zápachu z ryb, ale i proti česnekovému odéru.

Kečup

Zpracovali jste rybu, a když jste si přičichli k rukám, měli jste pocit, jako byste rybu stále drželi? Rybí pach je zkrátka silný a odolný protivník.

Pomoci proti němu může i běžná surovina, kterou má doma každý. O kterou surovinu jde? Možná vás to překvapí, ale hlavní roli hraje kečup.

Nalijte si trochu kečupu do dlaní a umyjte si jím ruce jako běžným tekutým mýdlem. Poté ruce opláchněte pod teplou vodou.

Jedlá soda

Proti zápachu z ryb může pomoci i jedlá soda. Tu má doma každá hospodyňka, jen možná nedokáže tuhle na první pohled obyčejnou surovinu náležitě ocenit.

„Nasypte 2 polévkové lžíce jedlé sody do misky a přidejte 1 čajovou lžičku vody,“ radí wikihow.com. Pastou si poté umyjte ruce, následně je opláchněte pod vodou.

Zdroj: Decideoutside.com, wikihow.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz