Dieta pro Šípkovou Růženku: Hazard se zdravím s jasnými pravidly

Zdroj: Shutterstock

Ve snaze zhubnout se lidé, především ženy, často uchylují k praktikám, které lze jen stěží označit za zdravé. Zkoušejí nejrůznější diety, od kterých si hodně slibují, a mnohdy nepřemýšlejí, jestli si tím spíše neuškodí.

Na seznamu diet, od kterých by měl každý zdravě smýšlející člověk dát ruce pryč, je i dieta známá jako dieta pro Šípkovou Růženku. Už jste o ní slyšeli?

O co jde?

„Dieta Šípkové Růženky zahrnuje užívání prášků na spaní s cílem prospat normální dobu bdění, abyste se vyhnuli jídlu,“ vysvětluje drsue.ca.

Už jen to samo o sobě by vás mělo odradit. Koho normálního by totiž napadlo odsoudit sám sebe k nadmíře spánku jen proto, abyste neměli čas jíst?

Hazard se zdravím

Dieta pro Šípkovou Růženku si samozřejmě našla a možná stále nachází své příznivce, kteří jsou ochotni ji vyzkoušet jen proto, aby skutečně zhubli.

Je to ale hazard se zdravím. Během spánku je metabolismus našeho těla nejpomalejší. Pokud tedy hodně spíte, riskujete, že budete přibírat na váze tím, že budete málo spalovat.

Spíte-li v neobvyklých hodinách, dochází ke změnám cirkadiánního rytmu těla, což má za následek jediné – negativní dopad na zdraví celkově.

Spánek je k životu nutně potřeba. Naše tělo během něj regeneruje, odpočívá a nabírá nové síly. Jenže všeho moc škodí a tak je tomu i v případě spánku.

Posunuli to ještě o krok dál

Pro tuto dietu se nadchlo mnoho žen. Některé ženy se v komunitách pro anorexii navzájem povzbuzovaly k tomu, aby užívaly sedativa a prospaly alespoň 10 hodin denně.

Tím by se vyhnuly jídlu a nepřijímaly zbytečně mnoho kalorií. Některé to ale posunuly ještě o krok dál. Radily si navzájem přes den extrémně cvičit, aby spálily velké množství kalorií.

Takový postup je podle registrované dietoložky Amy Shapiro a webu womenshealthmag.com velmi nezdravý a touto cestou by se lidé vůbec neměli vydávat.

„Říkat, že jdete spát, abyste nejedli, a přehnaně cvičit, když jste vzhůru, je neuspořádané stravování,“ vysvětluje Amy a od této nechvalné diety odrazuje.

Zdroj: drsue.ca, womenshealthmag.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz