Hollywoodská dieta: Radikální snížení váhy s 25letou tradicí. Na její vyzkoušení vám postačí pouhých 48 hodin

Zdroj: Shutterstock

Kdo někdy nezkusil držet nějakou dietu? Existuje jich tolik, že si vážně stačí jen vybrat. Některé jsou neškodné, u jiných už je to prakticky hazard se zdravím. Některé jsou méně známé, jiné naopak zná úplně každý.

A co hollywoodská dieta? O té už jste slyšeli? Jde o dietu, která trvá „jen“ 48 hodin a slibuje zázračný úbytek hmotnosti. Opravdu funguje, nebo je to jen další blábol?

Kde se vzala, tu se vzala

Hollywoodská dieta patří mezi ty známější. Více o ní je vysvětleno na webu hollywooddiet.com: „Původní hollywoodská 48hodinová dieta byla vytvořena v roce 1997 – téměř před 25 lety – aby lidem pomohla rychle zhubnout. Je to všestranná šťáva smíchaná s esenciálními vitamíny a minerály, stejně jako s vybranými esenciálními oleji, která pomáhá udržet chemii vašeho těla v rovnováze, když se dva dny postíte od jídla.“

Slibuje úbytek hmotnosti až 10 kilogramů jen za dva dny. O tak radikálním snížení váhy za tak krátký čas sní mnoho lidí. Není se čemu divit, že se na tento druh diety spoléhá kdekdo.

Grapefruitová dieta

Velmi často se jako hollywoodská dieta označuje grapefruitová dieta. Jak už název napovídá, jídelníček se během této na první pohled šťavnatě vyhlížející diety skládá především z grapefruitu.

Pro představu byste si měli dát ke snídani toust s grapefruitem, k obědu grapefruitový salát s kuřecím masem, k večeři opět salát s poloviční porcí kuřecího steaku a během dne popíjet šťávu z grapefruitu. Zdá se vám to bláznivé? Možná opravdu je.

„Existuje však konzervativnější pojetí grapefruitové diety. A takový typ vám umožní jíst vaše obvyklá jídla. Ujistěte se, že před snídaní, obědem a večeří sníte půlku grapefruitu. Při tomto dietním stylu se důrazně doporučuje, abyste se pokusili snížit množství jídla, které obvykle přijímáte ke každému jídlu, abyste dosáhli mnohem rychlejších výsledků,“ radí web myhealthbynature.com.

Hubnutí by mělo být pomalé

Lidé se k držení diety uchylují v okamžik, kdy nejsou spokojeni sami se sebou. Nelíbí se jim, jak vypadají. Trápí je nadbytečná kila.

Vidina rychlého úbytku je lákavá, podle odborníků je to ale špatná cesta. Pokud se skutečně chcete trvale zbavit nežádoucích kilogramů, pak byste měli hubnout pomalu a postupně.

Doporučuje se zbavit se maximálně půl kila týdně. Jedině tak je velká šance, že ztracená kila nenaberete zpátky s ještě několika „kamarády“ navíc.

Zdroj: hollywooddiet.com, myhealthbynature.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz