Káva s citronem: Trend, který ovládl svět. Co je ale na slibu o zázračné ztrátě kil pravdy?

Zdroj: Shutterstock

Kdo z nás někdy nezatoužil shodit nějaké to kilo? Zatímco u někoho to může být jen pár kilogramů pro zpevnění postavy, u jiného těch kil může být mnohem více. V každém případě se často ve snaze zhubnout uchylujeme k nejrůznějším radám, tipům a pokusům, o kterých jsme se dočetli, že fungují.

Možná jste někde četli, nebo vám o tom povídala zkušenější kamarádka, že na hubnutí pomáhá káva s citronem. Nejdříve vás kombinace kávy a citronu zaskočila, poté se vám hlavou začaly honit otázky, jestli to opravdu funguje a jak na to.

Trend, který ovládl svět

Kombinaci kávy a citronu před nějakou dobou zmínil jistý uživatel populární aplikace TikTok, kde má účet založený mnoho lidí po celém světě napříč všemi věkovými kategoriemi.

Onen uživatel zmiňoval nejen úbytek na váze, protože podle něho káva s citronem napomáhá daleko rychleji spalovat tuk, ale mimo jiné měla lehce netradiční kombinace přinášet i další benefity – například úlevu od bolesti hlavy nebo od průjmu.

Citron i káva při hubnutí pomáhají

O kávě se ví, že je to bezesporu nejoblíbenější nápoj na světě. Každý ho pije po svém, většina z nás si bez kávy neumí představit jediný den.

I citron je poměrně známá surovina, vždyť právě ve spojitosti s ním se často hovoří o posílení imunitního systému, který pak dokáže mnohem lépe odolávat bakteriím a virům.

Jak je to ale s tím hubnutím? Možná vás to překvapí, ale jak káva, tak i citron mají na hubnutí pozitivní vliv. Informuje o tom server timesofindia.indiatimes.com: „Káva obsahuje kofein, který dokáže zrychlit metabolismus, stimuluje centrální nervový systém a zvyšuje bdělost a náladu. Citrony naopak podporují plnost, zvyšují sytost a snižují množství denního příjmu kalorií. Citrony jsou také skvělým zdrojem vitamínu C a antioxidantů, které mohou zabránit poškození, jež bylo způsobené volnými radikály.“

Káva s citronem a hubnutí: funguje, nebo ne?

Nyní se dostáváme k tomu, co vás určitě zajímá: skutečně je kombinace kávy a citronu tak prospěšná, že vás může sama o sobě zbavit přebytečných kilogramů? Odpověď vás možná zklame, ale nebudeme si věšet bulíky na nos: ne.

Káva s citronem je sice netradiční kombinace, která může chuťově nadchnout natolik, že už nebudete chtít kávu pít jinak než s citronovou šťávou, na hubnutí ale takový vliv nemá. Ano, káva i citron mají svůj dílčí podíl na redukci hmotnosti, určitě vám ale nezaručí, že budete kilogramy ztrácet zázračnou rychlostí.

„Lidé věří tomu, že káva s citronem pomáhá rozpouštět tuk. Citron ani káva ale nemohou rozpustit tuk. Jediný způsob, jak se zbavit nežádoucího tuku, je buď konzumovat méně kalorií, nebo jich spálit více. Toto tvrzení je tedy nepravdivé,“ informuje web healthline.com.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz