Lék na kocovinu: Dietoložka prozradila, jak poalkoholovou agonii ukončit. Postačí vám k tomu 4 ingredience

Zdroj: Shutterstock

Většina lidí na vlastní kůži pocítila dopady neřízené konzumace alkoholu. Určitě i vy jste to někdy přehnali s něčím ostřejším a následný den toho hořce litovali.

Po probuzení se totiž dostavila kocovina. To je takový ten stav, při kterém máte hlavu jako střep, žaludek jako na vodě a zpytujete svědomí, že jste předchozí večer neodhadli své limity. Znáte to?

Jak se projevuje kocovina?

Kocovina se může u každého z nás projevit trochu jinak. Někoho bolí doslova celý člověk. Jinému je na zvracení, dalšího trápí nesnesitelná bolest hlavy.

Mezi další typické projevy kocoviny patří podle medicalnewstoday.com také špatná nálada, nerovnováha elektrolytů, nízká hladina cukru v krvi nebo poruchy spánku.

Co pomůže na kocovinu?

Už jste někdy zaslechli doporučení „čím ses zkazil, tím se naprav“? Někdo skutečně praktikuje tento postup a nejlepším lékem na kocovinu je v jeho očích další porce alkoholu.

Většina lidí trpících poalkoholovými stavy však nemá ani pomyšlení na jediný doušek alkoholu. Jen při představě na cokoli, v čem je alkohol, se jim obrací už tak dost podrážděný žaludek.

Existují i jiné způsoby, jak se kocoviny zbavit. Někdo radí jít se z toho vyspat. Dokážete-li usnout s bolavou hlavou a houpavým žaludkem, můžete to zkusit.

Zkuste limonádu na zotavení

Podle dietoložky z New Yorku Monicy D’Agostino vám může na kocovinu pomoci tzv. limonáda na zotavení, která se skládá ze čtyř ingrediencí.

„Jsem dietoložka, která žije v New Yorku a každý víkend ráda chodím ven,“ prozradila na sebe Monica. Sama tento lék na kocovinu používá, píše dailymail.co.uk.

A z čeho se její zázračná limonáda skládá? Podle Monicy se tajemství skrývá v kombinaci vody, citronové šťávy, zázvoru a kurkumy.

Zkusíte to taky?

Vezměte velkou sklenici vody a přidejte do ní tři lžíce zázvorové pasty. Přidejte lžičku kurkumy a šťávu z citronu. Přidat můžete i trochu sladidla, například agávový sirup.

Do sklenice můžete přidat i několik kostiček ledu a připravit si tak osvěžující nápoj, který uklidní váš podrážděný žaludek.

Zdroj: medicalnewstoday.com, dailymail.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz