Prahlad Jani: Žil bez vody a jídla neuvěřitelných 70 let. Vědcům se jeho tvrzení nepodařilo vyvrátit

Zdroj: Profimedia

Více než 70 let tvrdil, že nejí ani nepije. Právě díky svému tvrzení se dostal do centra pozornosti a známým prakticky po celém světě. Indický breathariánský mnich Prahlad Jani žil takový život, který je dnes pro mnoho lidí obrovskou záhadou.

Nad jeho způsobem života, ke kterému údajně nepotřeboval jíst ani pít, se podivují nejen běžní lidé, ale také lékaři i vědci.

Náboženská zkušenost ho změnila

Prahlad Jani se narodil ve vesnici Charada a již ve svých teprve sedmi letech odešel žít do džungle. O několik let později prodělal silně náboženskou zkušenost.

Ta ho změnila od základu. Stal se stoupencem hinduistické bohyně Amby. Od té doby nosil šaty včetně šperků a květin ve vlasech.

Právě tato náboženská zkušenost ho přivedla na pro mnoho lidí nepochopitelnou cestu. „Věřil, že mu bohyně poskytuje tekutou výživu nebo vodu, která padá dolů dírou v jeho patře a ta mu umožňuje přežít bez jídla a vody,“ vysvětluje jagranjosh.com.

Od té chvíle již k životu nepotřeboval přijímat jídlo ani pití. Byl přesvědčený o tom, že se o jeho „obživu“ stará právě bohyně Amba.

Vědci tomu nevěří

Netradiční, ba dokonce bizarní život Prahlada Jani se stal předmětem zkoumání a mnoha diskuzí. Vědci byli přesvědčeni, že je to nemožné.

Od svých dvanácti let nejedl a nepil. Většinu života prožil v jeskyni a až do úctyhodného věku se těšil velmi dobrému zdravotnímu stavu.

Vědci jsou však toho názoru, že je něco takového nemožné. Zároveň je ale nutno podotknout, že se nikomu nepodařilo vyvrátit, že by to nebyla pravda.

Stal se součástí dokumentu

Prahlad Jani se stal terčem pozornosti. Pro lidi byl záhadou, lékaři a vědci jej chtěli zkoumat. Stal se dokonce součástí dokumentárního filmu.

„Během jednoho z několika experimentů byl Prahlad Jani pod dozorem odborníků a byla studována jako tělesná teplota, životní funkce, biochemické procesy a podobně,“ vysvětluje timesofindia.indiatimes.com.

Navzdory tomu, co celý život tvrdil, a bez ohledu na to, zda to skutečně byla pravda, nebo ne, se dožil krásného věku a zemřel krátce před oslavou svých 91. narozenin.

Zdroj: jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz