Rooney Mara miluje jídlo, ale jeden pokrm poprvé ochutnala až ve svých 31 letech

Zdroj: Ron Adar / Shutterstock

Rooney Mara určitě znáte. Není to jen talentovaná americká herečka, ale její jméno si mnozí spojují také s její starší sestrou Kate Mara. Herečka se dostává do zájmu tisku i díky manželovi, kterým je Joaquin Phoenix, herec a zapálený aktivista, díky kterému se sama Rooney začala více zajímat o boj za práva zvířat.

Rooney je původem z New Yorku a po obou svých rodičích zdědila irské kořeny. Mohli jste ji vidět například v historickém dramatu Máří Magdalena, kde se poprvé setkala se svým manželem.

Užívá si jídlo

Herečka se netají tím, že miluje jídlo a dokáže si ho náležitě vychutnat. Již několik let se stravuje vegansky, vyznává tedy rostlinnou stravu.

Důvodem není jen snaha dopřát tělu kvalitní suroviny, ale zároveň si udržet perfektní kondici, ačkoli to zrovna Rooney nemá zapotřebí. Je notoricky známá svojí štíhlou postavou.

Není se čemu divit, že navzdory svému přiznání, že jí prakticky pořád a jídlu se nebrání, je často terčem narážek, jestli vůbec něco jí.

„Samozřejmě, že jím, jím hodně. Miluji jídlo,“ cituje herečku indianexpress.com. Rooney ale dodala, že konzumuje pouze veganskou stravu.

Sladké nikdy moc nemusela

Herečka, kterou můžeme vídat s úsměvem na tváři, na sebe mimo jiné práskla také to, že nikdy nebyla příliš na sladké.

Zaměřuje se také na to, aby její strava neobsahovala lepek. „Spousta lidí v mé rodině má celiakii, takže jsem asi před rokem přestala jíst pšenici a hned jsem si všimla rozdílu,“ píše peacefuldumpling.com.

Jí především ovoce a zeleninu a přiznává, že se nikdy necítila lépe. Rostlinná strava bohatá na antioxidanty jí dodává energii.

Koláč poprvé ochutnala až jako dospělá

Rooney se cíleně jídlu nevyhýbá, je ale jeden pokrm, který ochutnala vůbec poprvé až po třicítce. Přitom jde o jídlo, které mnozí z nás milují.

Při natáčení filmu přízrak, ve kterém Rooney ztvárnila postavu Marine, je scéna, v níž herečka doslova zhltne celý koláč.

A právě koláč je oním jídlem, které Rooney ochutnala poprvé v životě. „To byl můj první a poslední koláč,“ nechala se slyšet podle webu eonline.com.

Zdroj: indianexpress.com, peacefuldumpling.com, eonline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz