Roman Staša nedá dopustit na český řízek. Nikdy ale nezapomene na jídlo ze špinavé mexické ulice

Zdroj: Nextfoto

Stal se vítězem 4. řady kulinářské soutěže MasterChef. Roman Staša se podle svých slov do pořadu přihlásil díky pivu. To měl rád tehdy a má ho rád i teď. Jaká jsou ale jeho oblíbená jídla, a co naopak nemůže vystát?

„Datum ani den v týdnu vám spolehlivě určitě neřeknu, ale bez nadsázky mě k vyplnění přihlášky do soutěže vedly dvě věci. Obrovská touha poznat zákulisí velké kuchařské soutěže a také odvaha, kterou mi dodalo pár vypitých piv,“ svěřil se Staša už dříve.

Žádná velká exotika

Mnoho lidí by si řeklo, že vítěz takto slavné kulinářské soutěže si potrpí na originální jídla. Že bude mít rád mořské plody, exotické ovoce a další zahraniční pochoutky.

Roman to má ale úplně jinak. „Co mám nejradši? Přiznám se, že řízek. Ať už vepřový, nebo kuřecí, pro ten mám slabost. A nic se na tom nezměnilo ani v průběhu let,“ svěřil se pro Expres.

Přesto si ale rád pochutnává i na mnoha zahraničních jídlech. Podle Aha! má rád například vietnamskou polévku Pho, musí mu ji ale uvařit skutečně vietnamští kuchaři, protože teprve potom má ty správné grády.

Tacos ze špinavé ulice

Jídlo, na které nikdy nezapomene, je prý tacos. „Mexické tacos na takové špinavé ulici v Mexiku jsem měl – chodil jsem na něj jeden a půl kilometru vždycky večer a byl to krásný zážitek. Stálo asi 7 korun a bylo to snad nejlepší jídlo, co jsem v životě jedl,“ cituje jeho slova Český rozhlas Brno.

Co naopak kuchař ale rád nemá, je durian. Zapáchající ovoce měl možnost ochutnat přímo v soutěži MasterChef, kde si ověřil, že to rozhodně na svůj jídelníček zařazovat nebude.

Zdroj: Aha!, Expres, Český rozhlas Brno, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz