Roman Staša trávil léto s rodinou i prací. Teď ho čeká televizní výzva

Zdroj: Nextfoto

Když před dvěma lety vyhrál show MasterChef Česko, možná tehdy ani netušil, jak moc mu to změní život. Roman Staša je od té doby v jednom kole, svůj čas dělí mezi práci a rodinu.

Vaření je Romanovou celoživotní vášní a po výhře v soutěži se z něj stalo zaměstnání, které je zároveň jeho koníčkem, a věnuje se mu tudíž naplno.

Za tu dobu stihl vydat kuchařku a založit projekt Bez adresy. Jezdí po celé republice za lidmi, kteří projevili zájem, aby připravil prvotřídní jídlo přímo u nich doma.

Léto tráví pracovně i s rodinou

Letošní léto má velmi nabité, tráví ho vesměs pracovně. Točí spoustu věcí a kvůli pracovní vytíženosti letos nebyl ani na dovolené.

Se svým kolegou, zpěvákem Markem Ztraceným, objíždí Tour de Léto, což mu zabere 90 procent času. Veškerý svůj volný čas se proto snaží trávit s rodinou, zejména se svým malým synem. Přiznává, že na kamarády už mu čas nezbývá, a tak je trochu zanedbává.

Sám tvrdí, že kdyby nebyl před dvěma lety v MasterChefovi, nejspíš by teď byl v Mexiku a vychutnával si na pláži mojito.

Miluje mexickou i českou kuchyni

Mexickou kuchyni přitom velmi miluje. S létem má přímo spojené mexické tacos s guacamole. Strávil totiž v Mexiku dvě léta a právě tacos ochutnal od pravé Mexičanky na ulici. Bylo to jedno z nejchutnějších jídel, která kdy ochutnal.

Co se týče exotických kuchyní, kromě mexické má rád ještě asijskou. Na českou kuchyni však nezanevřel. I když nebyl nikdy fanda klasické české svíčkové či guláše s knedlíky, česká kuchyně je mu blízká, ale v moderním odlehčeném pojetí.

Jelikož jsou jeho dvě poslední léta ve znamení práce, musel omezit i své oblíbené gastrocestování, už na něj jednoduše není čas. Naopak hodně lidí teď ochutnává jídlo od něj. Konkrétně na Tour de Léto se snaží uvařit tradiční festivalová jídla, avšak lépe a chutněji.

Výzva v podobě Souboje na talíři

V současnosti Romana čeká ještě jedna velká výzva, a to natáčení oblíbeného pořadu Souboj na talíři. Velmi se těší na zážitky, hlavně se nemůže dočkat sekání s Radkem, Honzou a Přemkem. Navštívil dokonce restaurace každého z nich.

I když v rámci Souboje na talíři nemá z ničeho strach či obavy, přece jen se jedná o úplně jinou disciplínu, než zná z finále MasterChefa.

Musí podávat herecké výkony

Nyní se musí učit texty a vytvářet různé situace, které se točí i několikrát dokola. Pro Romana je to dost náročné, nikdy totiž nebyl herec a teď musí podávat herecké výkony. I tak si ale užívá při natáčení pořadu spoustu legrace.

Zdroj: tv.nova.cz/souboj, tv.nova.cz/masterchef, instagram.com

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz