Rolovaná zmrzlina začíná být trendem i u nás. Připravte si ji doma

Zdroj: Shutterstock

Léto si většina z nás nedokáže představit bez zmrzliny. Kromě té klasické točené či kopečkové se v posledních letech rozmohl také trend zmrzliny rolované. Ta se u nás sice nedá ochutnat úplně na každém rohu, můžete si ji ale snadno připravit doma.

Rolovaná zmrzlina dobře vypadá, skvěle chutná, podává se v kelímcích zdobená ovocem, šlehačkou nebo různými polevami. V zahraničí je čím dál běžnějším trendem, u nás ji zatím seženete jen na pár místech.

Připravte si ji sami doma

Pokud chcete rolovanou zmrzlinu ochutnat, nebo s ní ohromit své hosty, nevíte ale, kde ji sehnat, není nic jednoduššího než si ji připravit doma.

Nebudete k tomu vlastně ani potřebovat žádné speciální suroviny, jen věci, co běžně seženete v každém obchodě.

Připravte si litr husté smetany, plechovku slazeného kondenzovaného mléka, špetku soli a to, co budete chtít do zmrzliny přidat jako příchuť. Může se jednat o ovoce, ořechy, kakaový prášek, různé džemy nebo dochucovadla.

Jak na výrobu rolované zmrzliny

V misce nejprve smíchejte kondenzované mléko, sůl a smetanu. K tekuté směsi přidejte ovoce, sirup nebo kakao, vše pořádně promíchejte a pak ji nalijte na plech. Ten potom dejte do mrazáku.

Po vytažení z mrazáku nakrájejte placku na plechu na větší pruhy a ty potom jednotlivě srolujte. Takto připravené ruličky dejte po několika do kelímku, dozdobte je ovocem, šlehačkou nebo polevou a podávejte.

Zdroj: Tasting Table, Real Simple, Tasty

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz