Tygří mast: Vyrobte si domácí verzi všeléku nejen na bolest svalů

Tygri_mast
Zdroj: MisterStock / Shutterstock.com

Občas to postihne každého z nás. Stačí špatný pohyb nebo jen trochu více námahy a bolest svalů se ozve. A právě pro tyto situace je dobré mít doma tygří mast, ideálně tu domácí.

Jednoduchý a zcela přírodní recept na tygří mast založenou pouze na základních ingrediencích? Není třeba hledat dále, stačí pokračovat ve čtení.

Co je tygří mast?

Když naleznete něco, co vám pomůže při obtížích s bolestmi svalů, je to skvělá zpráva. Takový produkt si pak většina lidí doma doslova hýčká. A tygří mast je přesně ten produkt, co doma mít chcete.

O tygří masti se říká, že je všelék. Díky silné, ale zřetelně známé vůni dokáže rychle zmírnit bolesti.

Tygří mast je nabitá přírodní bylinnou směsí kafru, mentolu a esenciálních olejů. Lze ji použít při bolestech hlavy, bodnutí komáry, svalovém napětí a bolestech kloubů.

Čemu se však rozhodně při mazání tygří mastí vyhněte, to jsou oči.

Složení tygří mast

V dnešní době existuje řada variací původního tygřího balzámu, ale v zásadě jde o 5 klíčových složek. Jde o směs silně chladivých a hřejivých esenciálních olejů, které působí v kombinaci se složkami k rozptýlení nebo oklamání mysli.

První složkou je esenciální olej z bílého kafru, který způsobuje zpočátku chladivý pocit, jenž následně přechází v hřejivý. V masti je zastoupený 11–25 % dle jednotlivých typů.

Další složkou je mentol tvořící přibližně 15 % masti. Dalších 10 % tvoří skořice nebo esenciální olej Cassia, ve stejném poměru pak hřebíčkový esenciální olej a nakonec 7 % esenciálního oleje Cajuput. Vše hravě seženete na internetu nebo ve specializovaných prodejnách.

Recept na domácí tygří mast

A nyní již k receptu, který jsme si vypůjčili z blogu Jenni Raincloud.

Budete potřebovat půl hrníčku olivového oleje, 2 polévkové lžíce včelího vosku, 1,5 polévkové lžíce krystalků mentolu, 30 kapek kafrového esenciálního oleje, 20 kapek eukalyptového esenciálního oleje, 10 kapek esenciálního oleje Cajeput, 10 kapek esenciálního oleje Cassia a skleněné nádoby.

Olivový olej, krystalky mentolu a včelí vosk rozehřejte ve vodní lázni. Jakmile se vosk roztaví, směs z lázně vyndejte a přidejte všechny esenciálního oleje.

Směs následně uložte do skleněných lahviček a máte zásobu tygří masti na dlouho dopředu.

Zdroje: Welleum, The Lost Herbs, Jenni Raincloud, Fit As A Mama Bear

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz