Posilují imunitu, srdce i cévy. Co dalšího dokážou konopná semínka?

Zdroj: Shutterstock

Konopná semínka jsou vnímána trochu kontroverzně. Zatímco někdo na ně nedá dopustit, jiní na ně pohlíží skrz prsty. Mají ohledně nich předsudky, přitom často ani netuší, co všechno jim konopná semínka dokážou nabídnout. A že toho není zrovna málo!

Znáte konopná semínka? Pokud ne, je to velká škoda. Nejenže jsou obsahově velmi zajímavá a pro naše zdraví až překvapivě přínosná, ale zároveň jsou i úžasně všestranná a použít se dají do mnoha pokrmů. Pojďme si o nich říci něco víc.

Jak konopná semínka mohou prospět i vašemu zdraví?

Konopná semínka pořídíte v každém obchodě se zdravou výživou. Dneska už je zájem o zdravé stravování natolik velký, že daný sortiment zařadily do své nabídky i klasické kamenné obchody. I tam najdete minimálně jeden koutek se zdravou výživou, kde si přijdete na své.

Konopná semínka tedy seženete opravdu všude. Je škoda kolem nich jen procházet a nedat jim šanci. Prozradíme vám proto, jak mohou prospět i vašemu zdraví.

Posílení srdce

Srdce je hnacím motorem lidského těla. Pečovat o jeho zdraví a udržovat jej v dobré kondici by proto mělo být samozřejmostí pro každého z nás. Konopná semínka pozitivně působí na kardiovaskulární systém. Obsahují totiž důležité a velmi ceněné omega-3 mastné kyseliny, které jsou užitečné pro srdce a cévy.

Udržování hladiny hormonů

Hormonální nerovnováha dokáže napáchat v našem těle pěknou paseku. Semínka mají vliv i na udržení optimální hladiny hormonů v těle. Nachází se v nich užitečná mastná kyselina gama-linolenová, která spadá do skupiny omega-6.

Zlepšení imunity

Věděli jste, že konopná semínka obsahují celou řadu vitamínů a minerálních látek? Najdete v nich třeba vitamín B, C a E, zrovna tak i bílkoviny, draslík nebo hořčík, nechybí ani železo, zinek nebo mangan. Kombinace vitamínů a minerálů z nich dělá ideálního parťáka pro posílení imunitního systému, což nikdy není na škodu.

Další pozitivní přínosy konopných semínek:

  • dodávají energii
  • normalizují krevní tlak
  • podílí se na stavbě svalů
  • zlepšují náladu

Zdroj: fenocan.com, medicalnewstoday.com, zdravezdravi.cz
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz