Nejezte jako Gilmorova děvčata. S vaším tělem by se neděly hezké věci

Zdroj: Profimedia

Gilmorova děvčata jsou pro mnohé klasikou. Seriál má doposud sedm sérií, a ačkoli se první díl vysílal už v roce 2000, zdá se, že příběhy ani postavy v něm nestárnou. Jenomže v některých ohledech na nás nemusí mít snímek úplně pozitivní vliv.

Pokud se zamyslíme nad stravou, kterou hlavní hrdinky ve filmu s oblibou konzumují, rozhodně nejde o to nejzdravější jídlo na planetě. Naopak. Ačkoli se nám při pohledu na koblihy a smažená jídla sbíhají sliny, a někdy si dokonce musíme hned také něco dát, jíst dlouhodobě jako ony by nás mohlo zničit.

Už jen během traileru k novým sériím vysílaným od roku 2020 na Netflixu do sebe Gilmorova děvčata nacpala tolik nezdravého jídla, že z toho mnohé rozbolel žaludek. Co přesně by se s námi stalo, kdybychom jedli takhle nezdravě i my každý den?

Málo energie

Lorelai a Rory se v seriálu spoléhají na několik šálků kávy denně. I to je sice nezdravé, ale vlastně se není čemu divit. Kvůli stravě, kterou se živí, mají totiž málo energie a tímhle kofeinovým opojením se ji pokouší získat zpět.

Právě smažené je podle vědců z toho, čím se Gilmorky živí, to nejhorší. Hranolky, krokety, smažené sýry i kuřecí maso. To všechno mají denně na seznamu jídel, zatímco zelenina a ovoce jim moc neříkají.

„Když jedí hranolky s masem, nikdy se jim na talíři neobjeví ani kousek zeleniny. A v nezdravé bílé bulce mají jen přesmažené maso a sýr, nikdy rajče nebo salát,“ všímají si lidé. „Dá se takhle vůbec reálně žít?“

Zničená pleť

Nezdravé jídlo není něčím, co naše tělo ničí jen zevnitř. I zvenku se projeví mnoho změn, jednou z těch výrazných je mastná pleť plná vyrážek a pupínků. A mohou za to opět především mastná jídla.

Na vině jsou ovšem také sladké nápoje plné cukru, dortíky a čokolády a další mlsy, kterých si Gilmorky hojně dopřávají. Podle některých časopisů by si v reálném životě herečky s takovou stravou rozhodně nedokázaly udržet tak pěknou pleť, jakou v seriálu mají.

Snímek je tak podle kritiků možná i trochu zavádějící, protože ukazuje, že je v pořádku jíst nezdravě, a navíc zatajuje skutečnosti, které jsou s takovým jídlem spojeny. Je ale pravda, že mnoho z nás už si asi říkalo, jak je možné, že jsou hlavní hrdinky tak nenasytné, ale zároveň nemají žádné problémy.

Obezita

„Že může vést nezdravá strava k příbytku hmotnosti, není žádné tajemství. Tak jak je možné, že jsou hlavní postavy seriálu pořád tak krásné a štíhlé? Je to tím, že jde jen o seriál, v realitě by to možné nebylo.

Každý, kdo by se jen několik týdnů živil tím, čím Gilmorova děvčata, by přibral velmi rychle několik kilo, což by se projevilo nejen na jeho vzhledu, ale také na zdravotním stavu, který je s obezitou spojen.

S nadváhou se pojí problémy se srdcem, klouby, imunitou, hrozí cukrovka, selhávání orgánů nebo složitější léčení mnoha nemocí, které by jinak vyřešilo pár dní v posteli. Takže je rozhodně třeba si jídelníček hlídat.

Gilmorova děvčata jsou možná oblíbenými hrdinkami mnoha z nás, ale ne úplně ve všem bychom se jimi měli inspirovat. Jak totiž podle bustle.com říkají lékaři i filmový kritici, jde jen o seriál a strava, která se v něm konzumuje, by rozhodně neměla být na denním pořádku.

Zdroj: health.com, bustle.com, thekitchn.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz