Leonardo DiCaprio se pro roli ve snímku Revenant musel překonávat. Snědl jídlo, kterého by se jinak ani nedotkl

Zdroj: Profimedia

Dobří herci musí své profesi něco obětovat. A ani Leonardo DiCaprio není výjimkou. Mnohdy si lidé myslí, že se velkým celebritám ve všem vychází vstříc, ale někdy to tak není, a naopak hvězdy musí udělat něco pro to, aby vyšly vstříc tvůrcům pořadů. A to i tenhle americký velikán.

DiCaprio dlouho toužil po Oskarovi a dlouho se nemohl žádného dočkat. Není proto divu, že mu mnozí přáli, když si konečně za hlavní roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání mohl domů zlatou sošku hrdě odnést.

Herec ztvárnil ve snímku postavu pohraničníka Hugha Glasse. Aby se mohl postavou stát, musel projít dlouhou přípravou, která se týkala také změny jeho jídelníčku. Nejhorší bylo samotné natáčení, při kterém pro něho jako pro vegetariána nebylo snadné sníst maso.

Mohl si za to sám

DiCaprio se vždy snažil, aby byly scény ve filmech, kde hrál, autentické. Ví se o něm, že se nebál mluvit do scénáře, a dokonce radit režisérům. Proto se mnoho lidí divilo, že nedostal Oscara už dříve.

Ve filmech jsou obvykle používány náhradní potraviny. To znamená, že některá jídla nejsou ta, za která se vydávají. V mnoha scénách, kde mají herci například sníst červy nebo nějaké nechutné pokrmy, nahradí tyhle pochoutky želé.

Jenomže DiCaprio i v tomto ohledu chtěl být vždy přesvědčivý. Mnohokrát se tak stalo, že ve filmu ochutnal maso, ačkoli je vegetarián. Přitom jeho kolegům by nevadilo, kdyby byl steak vytvořený z nějaké vegetariánské náhražky.

Ale právě ve snímku Revenant Zmrtvýchvstání si DiCaprio sáhl na své vlastní dno. A přitom ho k tomu nikdo nenutil. Ve filmu se totiž objevuje scéna, kde jedí postavy syrová býčí játra.

Ačkoli měla být tahle pochoutka původně nahrazena, herec chtěl, aby byla scéna autentická, jako tomu v jeho případě prý bývá vždy. Proto si před kamerou dopřál skutečná býčí játra.

Ta přitom nejsou příliš chutná ani za normálních okolností, on jako vegetarián ale musel trpět. Jenže kdo by ho litoval, když si o to vlastně sám řekl? Režiséři měli do poslední chvíle připravenou pro jistotu i náhražku.

Věděl jsem, že to bude složité

„Snažím se dělat něco pro přírodu. Maso nejím, protože si myslím, že tím mohu pomoci. Ale zároveň i pro jeho chuť, která je mi nepříjemná,“ přiznal se herec. „Věděl jsem, že tohle pro mě nebude snadné.“

DiCaprio ale dodává, že ačkoli se snaží dělat maximum pro přírodu, zároveň je především skvělým hercem a to je pro něho na prvním místě. „Vím, že mě nikdo nenutil. A ano, byl jsem nervózní a bál jsem se,“ přiznal.

Nakonec se mu to ale vyplatilo. Film měl obrovský úspěch u diváků a herec se konečně dočkal vytouženého Oscara. Jenomže, přiznejme si to, opravdu za to mohla scéna s jídlem, které fanoušci nejspíš stejně považovali za falešné?

Ať už je to jakkoli, je jasné, že i v rámci příprav na roli prošel DiCaprio speciální dietou, a nakonec si ocenění určitě zasloužil. Až příště budete sledovat nějaký film s tímhle velikánem, věřte, že všechna jídla v něm jsou skutečná.

Zdroj: vanityfair.com, thethings.com, oltnews.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz