Kvůli roli Sookie v Gilmorových děvčatech musela zhubnout 32 kilo. Jak toho docílila?

Zdroj: Profimedia

Kvůli filmovým či seriálovým rolím hodně lidí mění svou váhu. Melissa McCarthy ale musela před natáčením Gilmorek zhubnout poměrně hodně a v poměrně krátkém čase. Podařilo se jí to a my pro vás máme informaci o tom, jak je to možné.

Melissa McCarthy je sice nadšenkyní do fitness a obecně do cvičení, ale když kvůli roli ve slavném seriálu musela shodit 32 kilogramů, byl to problém i pro ni. Kromě udržování se v kondici to totiž znamenalo začít i jinak jíst.

Nakonec se ale s jídelníčkem, který jí tvůrci pořadu nastavili, srovnala a zapracovala na tom, aby se jako Sookie, jedna z hlavních postav, mohla na televizních obrazovkách objevovat.

Musela se naučit nepřetěžovat své tělo

Melisa se nikdy neuměla šetřit. Strávila hodiny a hodiny sportem, ale potom také dokázala několik dní jenom proležet, odpočívat a jíst nezdravá jídla, aby si námahu vynahradila. Díky tomu střídavě byla i nebyla v kondici.

Nejdůležitější pro ni bylo naučit se nepřetěžovat své tělo, cvičit pravidelně a v krátkých intervalech, ale také výrazně změnit jídelníček. Musela do něho zapojit mnohem víc ovoce, zeleniny i jídel bohatých na vlákninu.

Spolu s odbornicí na výživu Isabel De Los Rios a fitness trenérkou Paulou Walsh dnes může sdílet svým fanouškům tipy, díky kterým se jí podařilo dosáhnout ideální váhy. Kromě toho se jí ale zlepšila také psychika, jak uvádí na webu gohealthline.com.

Ona sama si prošla krušnými dny, protože změna pro ni byla poměrně náročná. Uznala ale, že to potřebovala nejen kvůli roli v seriálu, ale také kvůli vlastnímu zdraví. Dnes je ráda za to, co pro sebe udělala.

Bojovala se sebevědomím

Melissa radí svým fanouškům a fanynkám, aby se především nevzdávali. Ona sama si prošla obdobím, kdy brala ze zoufalství pilulky na hubnutí, a uvažovala dokonce i o snížení váhy pomocí operačního zákroku.

Neměla sebevědomí, myslela si, že se jí nepodaří zhubnout jenom pomocí diety a pravidelného cvičení. Nakonec se ale nevzdala a zapracovala na sobě, prášků na hubnutí se zbavila a změna jídelníčku jí během krátkého období neskutečně prospěla.

Pravidelné a zdravé jídlo

Ve skutečnosti není na takové dietě nic složitého. Melissa doporučuje každému prokonzultovat s poradkyní, jak cvičí a jaké jídlo by měl zvolit. Podle vaší fyzické aktivity totiž obvykle musíte zvolit i příjem energie.

Samozřejmě je třeba jíst dostatek ovoce a zeleniny, které dodávají tělu vitamíny, ale pokud se někdo věnuje cvičení více, je potřeba, aby byl jeho jídelníček také více kalorický. Nejlepší je poradit se s odborníkem.

To, s čím měla Melissa problém, ale dnes už skvěle zvládá a uvědomuje si, jak moc jí to pomohlo, je pravidelné jídlo. Člověk se musí naučit ráno snídat a dále si rozložit jídlo do několika menších porcí během celého dne.

Nešlo tedy o nějakou drastickou dietu, ale pro Melissu, která nebyla na takový styl zvyklá, to bylo něco velmi náročného. Stačí trocha sebevědomí, pravidelná a vyvážená strava a nějaký pohyb, kterého ovšem musí být s mírou.

Zdroj: womansworld.com, gohealthline.com, newsbreak.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz