Robert Pattinson kdysi dodržoval bramborovou dietu. Výsledky se dostavily už za 14 dní

Zdroj: Shutterstock

Roberta Pattinsona si velká část fanoušků spojí s filmem Stmívání, někteří v něm pak vidí Cedricka z Harryho Pottera. V roce 2022 si ale zahrál hlavní roli v Batmanovi. Nejen kvůli tomuto filmu dodržoval před časem dietu, během které nejedl nic jiného než brambory.

Ačkoli Pattinson nikdy vyloženě nebojoval s tím, že by byl nespokojený se svým tělem, podle webu GQ Magazine přiznává, že vyzkoušel snad každou dietu, na kterou narazil. A to především ve snaze udržet se v kondici.

Nejabsurdnější dieta

Některé diety Pattinson zkoušel podle svých slov jen proto, že se mu zdály zajímavé a chtěl vědět, zda skutečně dosáhne nějakých výsledků. A právě o to mu šlo i u bramborové diety.

„Byla to zřejmě ta nejabsurdnější dieta, kterou jsem kdy držel. Po čtrnáct dní jsem nejedl nic jiného než brambory, povětšinou konkrétně bramborové pyré s růžovou himalájskou solí,“ popsal pro Fandom Wire.

Doplnil, že díky bramborám se jeho tělo dokonale pročistilo. Jeho trávicí systém začal mít pravidelný cyklus a cítil se plný energie. Jiné jídlo mu podle jeho slov fyzicky nechybělo, i když přiznal, že jíst jenom brambory byla chvílemi otrava.

„Ale rozhodně jsem tehdy zhubnul několik kilogramů. A to za pouhých čtrnáct dní, ve kterých jsem dietu dodržoval,“ uvádí.

Zdravé brambory

Jíst po dva týdny pouze brambory se někomu může zdát šílené. Ve skutečnosti je ale vědecky dokázáno, že tato zelenina je pro lidské tělo velmi prospěšná a přináší nám mnoho benefitů.

Brambory jsou lehce stravitelnou potravinou s vysokým obsahem sacharidů, poskytují množství vlákniny, vitamínů a minerálních látek, píše Healthline. Díky vysokému obsahu vitamínu C se jim dokonce kdysi přezdívalo citrony severu.

Konzumace brambor vám může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi, zvýšit vaši imunitu a pomoci vám se zlepšením trávení. Celkově jde o jídlo, které se na jídelníček hojně zařazuje i během diet.

Zdroj: Fandom Wire, GQ Magazine, Insider, Men’s Health, Sci-tech Daily, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz