Dieta podle Beyoncé: Za 22 dní bez masa a alkoholu výrazně shodila

Zdroj: Shutterstock

Ve svých 41 letech vypadá Beyoncé skvěle. Byly ale doby, kdy se svou postavou spokojená nebyla. A to především po porodu dvojčat, kdy vážila 98 kilogramů. Tehdejší období popisuje jako jedno z nejhorších ve svém životě.

Kvůli nabrané váze se cítila méně sebevědomá a měla pocit, že ji najednou fanoušci vnímají jinak. Ačkoli se snažila zhubnout, vlastními silami se jí podařilo shodit jen pár kilogramů a jojo efektem je opět nabrat, píše Evening Standard.

Dietní plán

„Byla to moje noční můra. Věděla jsem, že před sebou mám dlouhou cestu. Ale bála jsem se, že ji nezvládnu projít,“ přiznala v roce 2019 zpěvačka pro server Page Six.

Tehdy naštěstí její dlouholetý přítel, trenér a pohybový fyziolog Marco Borges přišel s plánem, díky kterému se Beyoncé podařilo kilogramů poměrně rychle zbavit.

Její nová dieta zahrnovala 22 dní bez masa. Zpěvačka ho mohla nahrazovat pouze luštěninami, jedla hodně zeleniny, zcela vynechala sladké a pila jenom vodu. Zakázán měla také veškerý alkohol.

Inspirovala fanoušky

Dieta podle Beyoncé byla tehdy mediálně hodně řešená. Objevily se dokonce webové stránky, na kterých byly příklady jídelníčků a také přímo možnost zakoupit některé produkty podporující dietu.

Nebylo to přitom podle webu Marca poprvé, co Beyoncé inspirovala svým životním stylem. Už v roce 2015 společně s Borgesem spustila službu rozvozu veganských jídel. Mnoho lidí na světě tak může říci, že jedlo nebo stále jí podle slavné zpěvačky.

Zdroj: Marca, Harpes Bazaar, Page Six, Evening Standard, The Kitchn

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz