Vyzkoušejte limonádovou dietu. Spoléhá na ni i Beyoncé

Zdroj: Shutterstock

Limonádová dieta se řadí mezi další diety slibující rychlý úbytek tělesné hmotnosti. Zatímco tady u nás možná není tolik známá, ve světě na ni spoléhají i některé celebrity – například oblíbená zpěvačka Beyoncé.

Co je limonádová dieta vlastně zač? V čem spočívá a jak funguje? A skutečně může přinést slibované účinky?

Co je limonádová dieta?

Limonádová dieta má své kořeny již v roce 1940. S tímto nápadem na hubnutí přišel alternativní zdravotník Stanley Burroughs.

Cílem limonádové diety je očistit tělo od škodlivých chemikálií a toxinů. Limonáda se skládá ze tří surovin: citronové vody, javorového sirupu a kajenského pepře.

Dieta na 10 dní

Pokud se rozhodnete limonádovou dietu vyzkoušet, připravte se na to, že se na dobu deseti dní vzdáte jakékoli tuhé stravy.

Skladbou vašeho desetidenního jídelníčku totiž bude pouze tahle šťáva. Podle doporučení byste měli pití limonády z javorového sirupu a kajenského pepře doplnit pitím projímavých a bylinkových čajů.

Drastické hubnutí

Dieta slibuje rychlé hubnutí, které se zpravidla opravdu dostaví. Vzhledem k tomu, že pijete jen tuhle šťávu společně s čaji, dáváte svému tělu velmi malé množství kalorií.

Není proto překvapením, že začnete hubnout. Viditelný úbytek už po pár dnech je v očích mnoha velmi lákavý a motivující.

Má to však své „ale“. Nutno si uvědomit, že je tahle dieta založena na drasticky nízkém příjmu. Jakmile se po deseti dnech vrátíte k normálnímu stravování, ztracená kila budou zpátky.

Nežádoucí vedlejší účinky

Limonádová dieta založena na nízkém příjmu kalorií může vyvolat celou řadu nežádoucích vedlejších účinků. Tím nejčastějším bývá únava způsobená právě tím, že tělu dodáte jen velmi málo energie.

Dostavit se ale mohou i bolesti hlavy, velké a nekontrolovatelné chutě, můžete se cítit hodně unavení a tzv. bolaví. Výjimečným stavem není ani podrážděnost a výkyvy nálad.

Zdroj: webmd.com, health.usnews.com, verywellfit.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz