Renée Zellweger pro legendární roli oplácané Bridget Jones držela vysokokalorickou dietu. Následovalo drastické hubnutí

Zdroj: Profimedia

Legendární postavu Bridget Jones nezná opravdu jen málokdo. Většina z nás tento film, pojednávající o baculaté smolařce, které se trapasy doslova lepí na paty, miluje. A mnohé ženy se s ní dokonce ztotožňují.

Role Bridget Jones se zhostila oblíbená herečka Renée Zellweger. Řadí se mezi herečky, které byly kvůli roli ochotné drasticky proměnit své tělo.

Renée držela vysokokalorickou dietu

Když se řekne Bridget Jones, určitě se i vám vybaví nešťastně roztomilá oplácaná žena, která nemá mnoho štěstí v životě, natožpak v lásce.

Bridget rozhodně nemá postavu modelky a tomu se herečka musela přizpůsobit. Před natáčením proto byla postavena před nemalou výzvu.

Producenti filmu po ní vyžadovali, aby přibrala. A nešlo jen o pár kilo, proměna zahrnovala změnu několika konfekčních velikostí.

Renée tak musela držet vysokokalorickou dietu. „Denně jedla 4000 kalorií,“ píše web insider.com. To bylo pro ženu opravdu dost.

Koblihy a hamburgery

Přijmout denně 4000 kalorií znamenalo zařadit do jídelníčku takové potraviny, které jsou tučné. Herečka se tak doslova cpala sladkými koblihami a její jídelníček z velké části tvořily také hamburgery.

Kromě toho pila sladké mléčné koktejly, ládovala se pizzou a jedla i hodně těstovin na všechny možné způsoby.

Nahoru a zase dolů

Pokud jste viděli film Deník Bridget Jonesové, pak nám jistě dáte za pravdu, že Renée svoji roli zahrála opravdu perfektně.

Divák jí od začátku do konce věřil každé kilo, které kvůli natáčení přibrala. Někteří jsou dokonce toho názoru, že jí baculatost slušela.

Po natáčení ale měla herečka jiný cíl: zhubnout. Bylo jasné, že si kila, která nabrala jen kvůli roli, rozhodně nebude chtít nechat.

Proto najela na dietu, která byla pravým opakem jejího dosavadního stravování. Spoléhala se na dietu známou jako low carb. „Při této dietě jíte nejvíce bílkovin a vzdáváte se sacharidů,“ vysvětluje tekdeeps.com.

Co vyřadila z jídelníčku?

Ze stravy oblíbené herečky tak na nějaký čas zmizely určité potraviny. Renée se vzdala chleba, brambor, mouky, rýže, hrášku, fazolí, cizrny, smaženého masa, sóji, těstovin, ořechů, uzenin, mléka, smetany a sýrů.

Nejedla ani sladkosti, brambůrky, zmrzlinu a dieta přikazovala omezit i příjem ovoce, které je jinak považováno za zdravé, ale zároveň obsahuje spoustu cukru.

Zdroj: insider.com, tekdeeps.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz