Dieta s aktivním uhlím: Léčí předávkování a používá se jako nouzový lék proti jedům. Zbaví vaše tělo toxinů

Zdroj: Shutterstock

Mysleli jste si, že jste slyšeli snad o každé existující dietě? Přesvědčíme vás, že pravděpodobně ne. Mezi diety, o kterých se příliš nemluví a ne každý je zná, patří dieta s aktivním uhlím. Tak schválně: slyšeli jste o ní někdy?

Pokud jde o hubnutí, jsou diety nejčastěji voleným způsobem, jak se zbavit nadbytečných kilogramů. Často na ně spoléháme s vidinou toho, že nám pomohou zhubnout. Ne vždy tomu ale tak skutečně je. Co byste měli vědět o dietě s aktivním uhlím?

Co je aktivní uhlí?

O aktivním uhlí jste už určitě někdy slyšeli. „Jde o černý prášek bez zápachu a chuti,“ doplňuje healthline.com.

Již po mnoho a mnoho let se používá v tradiční medicíně. S jeho pomocí se od starověku léčila nejrůznější onemocnění.

V současné době se nejčastěji používá v lékařských zařízeních k léčbě předávkování drogami nebo jako nouzový lék proti jedům.

Benefity aktivního uhlí

O aktivním uhlí se často hovoří ve spojitosti s určitými zdravotními benefity. Působí například proti nadýmání a plynatosti.

Napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu, zlepšuje funkce ledvin. Také se často přidává jako přísada do zubních past, protože pomáhá bělit zuby.

Jak funguje dieta s aktivním uhlím?

Dieta s aktivním uhlím je jednou z několika detoxikačních diet, které tvrdí, že můžete zhubnout a udržet si váhu tím, že zbavíte své tělo uložených toxinů.

Dieta vás vybízí k tomu, abyste několikrát denně spolkli aktivní uhlí, čímž dojde k detoxikaci vašeho organismu, odstranění škodlivých toxinů a redukci hmotnosti.

„Neexistuje žádný důkaz, že podporuje hubnutí a odborníci na výživu jej pro tento účel nedoporučují,“ varuje před nadměrným požíváním aktivního uhlí livestrong.com.

Jde tak pouze o placebo, které vás má přesvědčit, že začnete hubnout, když budete přijímat aktivní uhlí. Sice vám neublíží, ale zhubnout vám také nepomůže.

Aktivní uhlí má vysoce absorpční schopnosti

Aktivní uhlí je zpracováno specifickým způsobem, aby bylo vysoce absorpční. Využívá se ve zdravotnictví, kde pomáhá při léčbě akutních otrav.

Vysoká savost aktivního uhlí mu umožňuje vázat se na toxiny v žaludku a snížit množství jedu, které tělo absorbuje.

Aktivní uhlí se nevstřebává do vašich střev. Takže poté, co ho spolknete, dostane se do vašich střev v nezměněné podobě.

Zdroj: healthline.com, livestrong.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz