Mastí se vám vlasy? Vyzkoušejte potraviny, které vám pomohu maz účinně odbourat

Zdroj: Shutterstock

Mastné vlasy rozhodně nejsou na pohled kdovíjak lákavé. Evokují v nás nepříjemný dojem, že o sebe dotyčný vůbec nedbá. Kolikrát to přitom nemusí být jeho vina a mastné vlasy nezpůsobuje pouze zanedbaná péče.

Napadlo by vás, že i některé potraviny mohou být příčinou, proč se vám vlasy mastí mnohem více? Prozradíme vám, na jaké potraviny a jídla byste si měli dát pozor, pokud nechcete chodit s mastnou kšticí.

Smažená jídla

Hned na úvod něco, co málokoho překvapí. Je přece celkem logické, že jídla, která se připravují smažením na oleji, mají tendenci přetěžovat naše tělo olejem kvůli nadměrné stimulaci mazových žláz.

Pokud tedy holdujete smaženým dobrotám více, nežli je zdrávo, riskujete nejen mastné vlasy, ale mimoto také nadváhu, či dokonce obezitu.

Čas od času si můžete dopřát oblíbený fastfood, udělat si doma hranolky nebo typickou českou dobrotu v podobě „smažáku“, ale s množstvím to nepřehánějte.

Sůl

Sůl je sice nad zlato, jak říká jedna oblíbená česká pohádka, ale také je známo, že všeho moc škodí. A u soli to rozhodně platí.

Nadměrná konzumace soli vede k otokům, váčkům pod očima, lupům a k celkové dehydrataci organismu. Nemluvě o tom, že na soli prostě není nic zdravého.

„Sůl přiměje tělo produkovat více oleje, aby bojovalo s nedostatkem vody,“ vysvětluje indianexpress.com, což může být důvodem, proč se vám začnou více mastit vlasy.

Mléčné výrobky

Jakkoli to může znít zvláštně, za produkci nadbytečného mazu mohou i mléčné výrobky. Ačkoli většina z nás žije v přesvědčení, že mléčné výrobky zdraví prospívají.

A je to pravda. Dodávají tělu bílkoviny, které nutně potřebuje. Stinnou stránkou je ale fakt, že mléčné výrobky, jako jsou mléko, máslo a sýr, naše tělo tráví jako oleje a tuky, což může způsobit nejen mastné vlasy, ale také akné.

Cukr

Hormony pomáhají řídit téměř všechny procesy, které se v našem těle dějí. Proto je důležité udržovat je v rovnováze.

S hormonální rovnováhou ale cukr příliš nepomáhá. Ba spíše naopak. „Místo toho, aby pomáhal, ovlivňuje zánětlivé procesy v těle a zvyšuje hladinu krevního cukru, čímž povzbuzuje žlázy k větší produkci oleje,“ píše brightside.me.

Proto uděláte nejlépe, když konzumaci sladkého omezíte. Sladké dobroty jsou sice lákavé a je těžké jim odolat, ale kromě mastných vlasů mohou přivolat i další problémy – co třeba přibírání na váze?

Zdroj: indianexpress.com, brightside.me
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz