Bludné kruhy: Mark Ruffalo pro seriálovou roli přibral 13 kilogramů, to však nebyla ta největší oběť

Zdroj: Profimedia

Známe ho jako legendárního zeleného Hulka, mnozí si jej vybaví například po boku krásné Gwyneth Paltrow ve filmu Letuška první třídy z roku 2003. Mark Ruffalo patří mezi nejoblíbenější herce a na svém kontě má daleko více filmových snímků.

Mark je ten typ herce, který se nebojí i radikálních proměn. Už jsme vícekrát psali o hercích a herečkách, které byli ochotné přibrat, zhubnout nebo proměnit své tělo v horu svalů. Na seznam těch, kteří jsou pro roli ochotni obětovat opravdu hodně, se řadí i Mark Ruffalo.

Zahrál si dvojčata

Když Mark dostal nabídku zahrát si v seriálu nesoucí název Bludné kruhy, neváhal prý ani minutu a roli okamžitě přijal.

Vzápětí se dozvěděl, že ty role v daném seriálu bude mít vlastně dvě. Zahrál si tam totiž jednovaječná dvojčata Thomase a Dominicka.

Natáčení nebylo tradiční. Jelikož Mark musel ztvárnit obě role, ačkoli se jednalo o jednovaječná dvojčata, byl každý z mužů úplně jiný, a natáčení se tak rozdělilo na dvě období.

Nejdříve Dominick, poté Thomas

Mark nejdříve 15 týdnů natáčel všechny své scény v roli Dominicka. Poté následovala pauza, během které se měl připravit na ztvárnění dvojčete Thomase.

„Thomas je schizofrenik a roky užívá léky,“ informuje koimoi.com. To je důležité vědět právě proto, že se užívání léků a psychická nepohoda podepsaly na tom, jak Thomas vypadá.

Oproti svému dvojčeti je totiž výrazně při těle. Mark tak byl postaven před nelehký úkol: za poměrně krátký čas musel přibrat 13 kilogramů.

13 kilo za 5 týdnů?

Jelikož postava Thomase užívá stabilizátory a antipsychotika, která vedou k nárůstu tělesné hmotnosti, vyžadovali producenti filmu, aby Mark přibral.

Dostal na to jen 5 týdnů, během kterých navýšil svoji hmotnost o neuvěřitelných 13 kilogramů. Na oněch 5 týdnů se herec odloučil od své rodiny.

„Ve filmu je prvek duševní choroby, chtěl jsem to zahrát upřímně,“ cituje Markova slova dailymail.com.

Pět týdnů tak strávil sám, jen s hromadou jídla. Snažil se vžít do role osamělého člověka, který slýchá hlasy ve své hlavě. O natáčení prozradil, že nebylo jednoduché postavu Thomase zahrát.

Markovi záleželo na tom, aby mu divák uvěřil každý pohyb, gesto nebo výraz ve tváři. Filmu hodně obětoval, ať už to bylo odloučení od rodiny, které dobrovolně podstoupil, drastická změna hmotnosti za poměrně krátký čas, nebo snaha sžít se s člověkem, který to nemá v hlavě v pořádku.

Zdroj: koimoi.com, dailymail.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz