Recepty z hrníčku a mikrovlnky do 5 minut: Jednoduchá rychlovka, která zažene hlad i mlsné chutě

Zdroj: Shutterstock

Někdy zkrátka není čas na složité vyvařování a hodiny strávené u plotny. Jsou okamžiky, kdy během chvíle potřebujete zahnat hlad nebo zkrotit mlsné chutě.

V dnešní době, kdy snad v každé domácnosti najdeme šikovný spotřebič zvaný mikrovlnná trouba, je možné do 5 minut připravit něco dobrého na zub. Přinášíme vám inspiraci na recepty z hrníčku, které musíte vyzkoušet.

Dýňový mug cake

Web I Wash You Dry inspiruje receptem na přípravu jednoduchého dýňového mug cake. Potřebujete jen 4 lžíce mouky, 2 lžíce cukru, 1 lžičku prášku do pečiva, ½ lžičky mleté skořice, 2 lžíce dýňového pyré, 3 lžíce mléka, špetku soli a trochu muškátového oříšku.

Všechny ingredience smícháte v hrníčku a budete míchat do chvíle, dokud těsto nebude krásně hladké. Poté vložíte na 3 a ½ minuty do mikrovlnky a máte hotovo.

Borůvkový muffin

Máte rádi borůvky? Pak se nechte inspirovat webem The Big Man’s World k přípravě vláčného borůvkového muffinu. Budete potřebovat: 1 lžíci kokosové mouky, 1 lžíci mandlové mouky, 1 lžíci ovesné mouky, 2 lžíce cukru, ½ lžičky prášku do pečiva, špetku skořice, 1 vejce, 1 lžíci rozmačkaného banánu, 1 lžíci mléka a hrst borůvek.

Opět vložte všechny suroviny do hrníčku, dobře promíchejte a poté nechte 3 až 3 a ½ minuty v mikrovlnné troubě, kde během krátké chvíle vznikne velká dobrota.

Čokoládový mug cake bez vajec

4 lžíce mouky, 4 lžíce cukru, 3 lžíce mléka, 2 lžíce kakaového prášku, ½ lžíce oleje, špetka prášku do pečiva, 1 lžíce nalámané čokolády a pár plátků mandlí dá podle webu Receptik vzniknout nadýchanému čokoládovému mug cake, do kterého nepotřebujete vajíčka.

Vaječná omeleta z hrníčku

Web Stale doporučuje připravit si třeba ke snídani rychlou vaječnou omeletu z hrníčku. Do hrnku rozklepněte vejce, přidejte sůl a pepř, nakrájenou šunku, a třeba i nějakou zeleninu, co máte po ruce.

Vše smíchejte a vložte na 4 minuty do mikrovlnné trouby, kde vám vznikne chutná rychlovka, která zastane nejen snídani, ale třeba i svačinu.

Zdroj: iwashyoudry.com, thebigmansworld.com, receptik.cz, bbcgoodfood.com, stale.ru

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz