Připravte dětem šalvějové bonbony proti bolesti v krku. Na podzim se budou hodit

Zdroj: Shutterstock

Šalvěj je doslova zázračná bylina. Má mnoho pozitivních vlivů na lidské zdraví, její pěstování doma v květináči je navíc snadné i pro lidi, kteří nemají zahrádku. A k tomu všemu se z ní dají udělat vynikající bonbony proti bolesti v krku.

Ať už budete hledat lék na jakýkoli problém, s velkou pravděpodobností se mezi babskými radami setkáte s tím, že byste měli vyzkoušet šalvěj lékařskou. Tahle rostlina je totiž účinná opravdu v mnoha ohledech.

Zdravotní účinky šalvěje

Šalvěj se užívá vnitřně i zevně. Nejznámější je její použití jako vnitřní dezinfekce. Hodí se při zánětech, bolestech v krku, při drobných poraněních v ústech i bolesti zubů. Její chuť je sice hořká, účinky jsou ale téměř okamžité, píše Healthline.

Z prospěšných látek šalvěj obsahuje například vitamíny skupiny B. Díky tomu pomáhá proti únavě a bolestem končetin například po dlouhém dni v práci. Dále obsahuje estrogenní hormony, pro které je vhodná při gynekologických obtížích, doplňuje WebMD.

Bonbony proti bolesti v krku

Z šalvěje se dá dělat čaj, který se doporučuje při kašli a bolestech v krku, ale i při různých zánětech dutiny ústní. Jenomže chuť čaje je pro mnoho lidí odpudivá a dostat ho do dětí je téměř nemožné.

Proto si můžete doma připravit šalvějové bonbony, které jim můžete dát jako odměnu a ony si je zamilují. A přitom jim budou pomáhat s nemocemi.

Na přípravu bonbonů budete potřebovat 120 gramů medu, 100 gramů krystalového cukru, 2 lžíce nadrcené sušené šalvěje a šťávu z poloviny citronu. Už z tohoto popisu je jasné, že budou bonbony sladké a velmi chutné.

Všechny suroviny společně povařte. Asi po 10 minutách byste měli vnímat, že hmota tvrdne. V tu chvíli ji opatrně nalijte do tvořítek na led nebo jiných formiček na bonbony. Nechte zatuhnout a máte hotovo. Bonbony uchovávejte ve sklenici s víčkem, aby nenavlhly a nezačaly se lepit.

Zdroj: Healthline, WebMD, Česká televize,

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz