Povzbuďte své smysly vybranými potravinami. Díky nim si užijete na Valentýna večer plný vášně

Zdroj: Shutterstock

I když zrovna netrpíte nedostatkem intimity, možná na sobě tu a tam pociťujete nedostatek chtíče. Zatímco někdo má milostného apetitu na rozdávání, jiný řeší, že by to mohlo být lepší.

Nemusí být hned někde chyba. Kolikrát totiž stačí více stresu, nedostatek spánku, nebo zkrátka jen nejsou myšlenky na nějaké intimní vyžití. Ještě než začnete uvažovat nad nějakými doplňky stravy, které by prospěly vašemu libidu, zkuste se spolehnout na potraviny. I ty totiž mohou pomoci.

Jídlo, které podporuje apetit

A nemyslíme tím kulinářský apetit, ale milostný. Odborníci věří, že jakékoli zdravé jídlo je dobré pro podporu milostného života. Existují však určité potraviny, které jsou obzvláště prospěšné.

A právě na ty se společně zaměříme. Co byste si měli dát, když na sobě pociťujete, že to s vaším libidem není ono?

Jahody a maliny

Semena těchto plodů jsou nabitá zinkem, který je nezbytný pro milostný apetit u mužů i žen. Je-li v ženině těle vysoká hladina zinku, snáze se vzruší.

U mužů zinek kontroluje hladinu testosteronu, který je zodpovědný za produkci spermií. Je také dobré vědět, že u mužů se hladina zinku během pohlavního styku snižuje.

Avokádo

Kyselina listová a vitamín B6 jsou nezbytné pro zdravou touhu. Kyselina listová napumpuje tělo energií, zatímco vitamín B6 stabilizuje hormony.

Šafrán

„Šafrán je přírodní afrodiziakum,“ píše timesofindia.indiatimes.com. Měl by být konzumován ke zlepšení milostné touhy a výkonu v posteli. Šafrán může také zvýšit výdrž a energii.

Čokoláda

V průběhu historie byla čokoláda symbolem touhy nejen kvůli své lahodné chuti, ale také kvůli její síle zlepšit potěšení.

Čokoláda podporuje uvolňování chemických látek fenetylaminu a serotoninu. To může vyvolat určité afrodiziakální účinky a účinky na zlepšení nálady.

Ústřice

Pravděpodobně jste už slyšeli o afrodiziakálních vlastnostech ústřic. Důvodem je vysoký obsah zinku, který ústřice obsahují. Tato sloučenina zvyšuje průtok krve, což může napomáhat průtoku krve do pohlavních orgánů.

Losos

Losos je dobře známý tím, že má pro srdce zdravé omega-3 mastné kyseliny. To ale není jeho jediná přednost.

„Ryby s růžovým masem, stejně jako sardinky, tuňák a halibut, mohou hrát roli při udržování zdravého těla a sexuálního života,“ píše healthline.com.

Červená řepa

Červená řepa je bohatá na antioxidanty a vitamíny, takže je zdravým doplňkem každé stravy. Má také vysoký obsah dusičnanů, což znamená, že může pomoci zlepšit váš sexuální život.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, healthline.com

Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz