Potraviny, které škodí vaší pleti

Zdroj: Shutterstock

Existují potraviny, které mohou svým složením prospět k pěkné a zdravé pokožce. Jsou však i takové potraviny, jež stojí na úplně opačné straně. Místo toho, aby pomáhaly, naopak škodí. Jejich konzumace se může negativně odrazit na vzhledu vaší pokožky.

Mnohdy se jedná o potraviny, které patří mezi vaše oblíbené. Možná už jste si na sobě něčeho takového všimli. Někdy jste něco snědli a zničehonic se vám udělalo špatně.

Nebo jste na sobě dokonce zpozorovali nějakou podivnou vyrážku, která vám vyskočila na těle. Určité potraviny však mají negativní dopad nejen na tělesné projevy, ale také na náš vzhled. O jaké potraviny jde?

Na první pohled zdravé rýžové koláčky

Kdo by to byl řekl, že tato na první pohled zdravá potravina, kterou v obchodě najdete v regálech se zdravou výživou, může být ve skutečnosti škodlivá. Napadlo by vás, že rýžové koláčky dokonce mohou vést k předčasné tvorbě vrásek?

Kdo se někdy zadíval na etiketu nacházející se na zadní straně těchto výrobků, byl možná nemile překvapen, že rýžové koláčky vznikají prakticky z ničeho. A když už se tam přece jen najde nějaká zdravá složka, obsahuje jí daný výrobek tak zanedbatelné množství, že se na ni vůbec nedá ohlížet.

Strašák jménem alkohol

Asi nikoho nepřekvapí, že nadměrné pití alkoholu může být jednou z nejhorších věcí, kterou můžete pro vzhled své pokožky udělat. Alkohol možná na nějaký čas dodá vašemu tělu příjemné pocity, ale jakmile alkohol z krve vyprchá, dostaví se nejeden vedlejší účinek.

Jedním z nich je například snížení funkce imunitního systému. Zároveň alkohol narušuje i správnou činnost hormonů, což může ve finále způsobit vznik akné. A kdo by se chtěl trápit s nevzhlednými pupínky na tváři?

Nenápadné mléčné výrobky

Mléčné výrobky spadají do jídelníčku mnoha z nás. Věděli jste ale, že kravské mléko mimo jiné složky obsahuje také růstový hormon, který může být zodpovědný za zhoršenou činnost kožních mazových žláz?

To může způsobit, že se vaše pleť bude extrémně mastit, a vy tak budete náchylnější ke vzniku pupínků a nevzhledného akné. Nemluvě o tom, že dneska je velmi těžké poznat, kdy jde o produkty z kvalitního kravského mléka.

Není žádným tajemstvím, že krávy jsou mnohdy krmeny plesnivou kukuřicí a sójou, což může negativně ovlivnit kvalitu mléka.

Zpracované maso

Za zmínku rozhodně stojí i konzumace zpracovaného masa. Pokud se ve vašem jídelníčku vyskytuje například slanina, uzeniny nebo šunka, přijímáte tak spolu s těmito potravinami i velké množství sodíku.

Jeho nadměrné množství v těle může způsobit nadýmání, nehledě na to, že některé druhy zpracovaného masa obsahují také dusitany, které likvidují kolagen a elastin nacházející se ve vaší pokožce. To může mít za následek fakt, že budete rychleji stárnout.

Zdroj: healthline.com, timesofindia.indiatimes.com, zdravestravovani.eu
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz