Pokud vás trápí špatná nálada, dejte si čokoládu nebo oříšky. Jejich pravidelná konzumace zlepšuje psychiku

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že když je člověk hladový, je také nevrlý. Mnohdy je to pravda a s plným žaludkem se jednoduše usmíváme víc. Některá konkrétní jídla mají ale na naši náladu speciální vliv. Víte, jaké potraviny si dát, abyste se cítili šťastní?

Každý ví, že čokoláda je dobrá na nervy. Potvrzuje to i článek na webu Parkway East Hospital. K tomu, abyste se cítili šťastní, často ale nemusíte jíst pouze sladké. Správná kombinace vyvážené stravy vás zbaví stresu, zlepší váš spánkový režim a celkově váš život psychicky zkvalitní.

Čokoláda a banány

Je prokázáno, že pokud člověk žije zdravě, cítí se lépe nejen fyzicky, ale také psychicky. Alespoň občasné cvičení a vyvážená strava jsou klíčem ke spokojenému životu. Kromě toho si ale pro zlepšení nálady můžete dát také konkrétní potraviny.

Čokoláda je skutečně dobrá na nervy. Především ale ta tmavá, která je bohatá na flavonoidy. Zvyšuje totiž hladinu serotoninu, takzvaného hormonu štěstí, uvádí WebMD. Podobný účinek mají i banány, které navíc díky vitamínu B6 regulují náladu člověka.

Ryby a oříšky

Mezi potraviny zlepšující náladu patří velká většina ryb, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou totiž známé pro své potenciální schopnosti bojovat s depresemi. Web Real Simple doporučuje zaměřit se na konzumaci lososa, makrel nebo tuňáka.

V neposlední řadě pak pro lepší náladu můžete konzumovat také oříšky, lněná semínka a ovesné vločky. Tyto potraviny uvolňují energii pomalu, čímž zabraňují výkyvům cukru, které mohou ovlivnit naši náladu, vysvětluje Healthline.

Samozřejmě není zaručeno, že pokud si dáte hrst oříšků nebo rybu k obědu, budete mít hned dobrou náladu. Pravidelná konzumace výše zmíněných pokrmů nicméně pozitivně psychiku člověka ovlivnit dokáže.

Zdroj: Real Simple, BBC Good Food, Healthline, WebMD, Community Health, Parkway East Hospital, NIH

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz