Pokud trpíte podváhou a potřebujete přibrat na váze, sáhněte po těchto potravinách

Zdroj: Shutterstock

I když by se to věčným dietářům mohlo zdát nemožné, skutečně se mezi námi najdou tací, kteří nechtějí shodit přebytečná kila, ale naopak potřebují přibrat. Patříte-li k první skupině, tedy k těm, kteří vytrvale hubnou a redukují, pak můžete tento článek přeskočit.

Věnovat se totiž budeme lidem, kteří jsou až příliš hubení. Ano, jsou mezi námi tací, kteří jsou nezdravě štíhlí a rádi by nějaké to kilo přibrali. Co byste měli jíst, když potřebujete přibrat na váze, ať už vás k tomu vede cokoli?

Trpíte podváhou?

Je jich sice menšina, ale někteří z nás skutečně trpí podváhou. Často si to ani neuvědomují. Podváha se rozhodně neprojevuje jen viditelnými kostmi.

Může však způsobit celou řadu zdravotních potíží. Nejen že může způsobit neplodnost, ale může mít za následek vývojové opoždění nebo vznik osteoporózy.

Mezi další negativní dopady podváhy patří zvýšené riziko komplikací během operace či oslabená funkce imunitního systému.

Po čem rychle přiberete na váze?

Přibírání na váze se netýká jen příliš hubených žen, kterým se třeba nedaří otěhotnět, ale také sportovců nebo kulturistů, kteří chtějí z nabraných kilogramů vybudovat svalovou hmotu.

Ať už vás tedy k přibírání na váze vede cokoli, určitě se zajímáte, jaké potraviny vám k tomu dopomohou.

Následující potraviny bohaté na živiny mohou pomoci člověku bezpečně a efektivně přibrat na váze. Co byste tedy měli zařadit do jídelníčku?

Mléko

Mléko nabízí směs tuků, sacharidů a bílkovin. Je také výborným zdrojem vitaminů a minerálů, včetně vápníku.

„Obsah bílkovin v mléce z něj dělá dobrou volbu pro lidi, kteří se snaží budovat svalovou hmotu,“ doplňuje web medicalnewstoday.com.

Rýže

Šálek rýže obsahuje asi 200 kalorií a je také dobrým zdrojem sacharidů, které přispívají k přibírání na váze.

Červené maso

Červené maso obsahuje jak leucin, tak kreatin, živiny, které hrají významnou roli při posilování svalové hmoty. Nechybí v něm ani pořádná dávka bílkovin a tuků.

Losos

Stejně jako červené maso je losos a další tučné ryby vynikajícím zdrojem bílkovin a důležitých zdravých tuků.

Ze všech živin, které losos a kalorické ryby poskytují, patří omega-3 mastné kyseliny mezi nejvýznamnější a nejznámější.

Sušené ovoce

Sušené ovoce je vysoce kalorická svačina. „Poskytuje také antioxidanty a mikroživiny,“ píše healthline.com.

Seženete mnoho různých druhů sušeného ovoce a všechny mají přirozeně vysoký obsah cukru. Díky tomu jsou skvělé pro přibírání na váze zejména proto, že jsou vhodné jen tak k zakusování a skvěle chutnají.

Zdroj: medicalnewstoday.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz