Blade Trinity: Ryan Reynolds kvůli roli podstoupil tvrdou přípravu. Nabrat přes 20 kg svalů nese svá rizika

Zdroj: Profimedia

Populárního herce původem z Vancouveru jsme mohli vidět už v celé řadě zajímavých filmových snímků. Jedním z nich byl také film z roku 2004, který nese název Blade Trinity. Tam si totiž Ryan zahrál jednu z hlavních rolí, stejně jako třeba Wesley Snipes, Kris Kristofferson nebo Jessica Biel.

Mnoho lidí tento akční film vidělo a možná i vy patříte mezi ně. Třeba dokonce patří k vašim oblíbeným snímkům, ke kterým se rádi opakovaně vracíte. Málokdo ale ví, co musel Ryan podstoupit, ale mohl ve filmu hrát.

Tvrdá příprava na natáčení

Jelikož Ryan dostal možnost ztvárnit jednu z nejhlavnějších rolí ve filmu, musel se smířit s tím, že při přípravě na natáčení ze sebe bude muset vydat maximum.

Producenti filmu Blade Trinity od něho totiž očekávali něco, co by pro běžného smrtelníka vypadalo takřka nemožně.

Herec měl přibrat celkem 20 kilogramů čisté svalové hmoty. To ale nebylo všechno. „Kromě toho musel také snížit procento tělesného tuku na pouhá 3 %,“ dodává sixpacknow.com.

Trénink pod dohledem profesionála

Bylo jasné, že pokud se má Ryanovi něco takového podařit, bude k tomu potřebovat odborný dohled. Proto se jej ujal profesionální osobní trenér Darren Chapman.

Ten pro něho sestavit individuální tréninkový plán, který rozhodně nesliboval nějaké poflakování se po posilovně. Ba spíše naopak.

Ryan měl k dispozici ještě dalšího profesionála. Během natáčení mu byl po ruce Bobby Strom, bývalý soutěžní kulturista.

Tuk musel pryč

Proto musel začít dodržovat přísnou dietu. To byla pro herce docela muka. „Byl zvyklý jíst, co chtěl,“ píše popworkouts.com.

Herec tak dostal jídelní plán, který zahrnoval příjem 3200 kcal denně. Díky tomu mohl nabrat nějaká kila a ta následně přeměnit ve svaly.

Jídelníček byl speciálně sestavený tak, aby herec přijímal dostatek kalorií pro nabírání svalové hmoty, ale zároveň nejedl potraviny plné tuků.

A co zahrnovala jeho strava? Hodně ovesných vloček, hromadu vajec ve všech možných podobách, proteinové tyčinky, ryby nebo kuřecí maso.

Jedl každé 2-3 hodiny

Aby do sebe Ryan dokázal nasoukat všechno jídlo, musel jíst několikrát během dne. Každé 2-3 hodiny se něčím ládoval.

Mezitím musel ještě stíhat trénink, který trval několik hodin a na který docházel několikrát do týdne. V rámci přípravy také dodržoval pitný režim a vypil opravdu hodně čisté vody.

Zdroj: sixpacknow.com, popworkouts.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz