Pizzu si asi jen tak nedá. Jessica Simpson a její alergie na jídlo

Zdroj: Everett Collection / Shutterstock.com

Jessica Simpson je slavná americká herečka a zpěvačka, která se slavnou stala i díky své vlastní televizní show. Fanoušci ji obdivují z mnoha důvodů a většina z nich byla šokována, když umělkyně odhalila své zdravotní problémy spojené s alergiemi na jídlo.

Není výjimkou, že má člověk alergii na nějaké jídlo. Nejčastěji jsou to ořechy, kiwi nebo třeba lepek. I jedna potravina stačí k tomu, abychom si museli neustále dávat pozor na to, co jíme. Lidé, kteří jsou alergičtí třeba na dvě jídla, by vám potvrdili, jak těžké to pro ně někdy je na návštěvách.

Co ale teprve člověk, který má alergii na sedm jídel? Možná si říkáte, že to snad ani není možné, ale my vás vyvedeme z omylu. Právě Jessica Simpson má totiž alergii na sýr, rajčata, feferonky, kukuřici, pšenici, kávu a čokoládu.

Došlo u ní k vnitřnímu krvácení

V roce 2006 natáčela Jessica Simpson romantickou komedii Rande měsíce. Přímo na place zkolabovala a skončila v nemocnici, kde jí objevili rozsáhlé vnitřní krvácení. To se údajně spouštělo postupně.

Jessica neměla ponětí ani o jedné ze svých alergií a tím, že na všechna jídla, která konzumovala, její tělo reagovalo agresivně, nakonec došlo k selhání, kvůli kterému jí dokonce šlo o život.

Teprve po složité léčbě a zotavení v nemocnici byla Jessica Simpson poslána domů s novými informacemi o tom, jak se stravovat. A nebylo to zrovna snadné, protože své oblíbené jídlo si od té doby už nikdy nemohla dát.

Milovala pizzu

Právě pizza byla jedním z oblíbených pokrmů herečky, jenomže na ní se také objevovala většina potravin, na které je alergická. Pšeničné těsto, sýr, papričky a rajčata, dokonce i kukuřice.

To všechno dohromady Jessice už dříve způsobovalo problémy, ale nikdy ji nenapadlo, že právě pizza by mohla za to, že pak tráví hodiny na záchodě. Dnes už si na tohle jídlo dává velký pozor.

Problém je, že ani veganská nebo bezlepková pizza jí nepomůže. Je totiž náročné udělat tuhle pochoutku bez všech výše zmíněných surovin. A když už by se taková našla, podle Jessicy by to nebylo ono.

Pozor si musí dát i u zákusků

Čokoládový dort a hrnek kávy po obědě. Tak možná dříve vypadal odpolední odpočinek slavné herečky, jenomže když zjistila, že se k jejím alergiím řadí i alergie na kávu a čokoládu, musela se i s tímhle rozloučit.

Co se týče sladkého, dává teď přednost spíše ovocným bezlepkovým koláčům nebo zmrzlinovým sorbetům. Kávu musela nahradit úplně. A ačkoli to pro ni bylo ze začátku náročné, po letech už je zvyklá.

Jessica Simpson se musela omezit opravdu hodně a trvalo jí měsíce, než přišla na kombinace jídel, které neobsahují dráždivé potraviny, ale zároveň jsou chutné a může si je užívat.

Od jejího kolapsu v roce 2006 už nicméně uplynuly dlouhé roky a je zvyklá na nový režim, který dlouhodobě dodržuje. Dnes už jí snad ani nepřijde, že by jí něco chybělo. Jen ostatním musí stále připomínat, že poobědový dezert s čokoládou odmítne.

Zdroj: insider.com, consumerist.com, justjared.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz