Boji s lepkem se nevyhnou ani celebrity. Víme, jak se s celiakií vyrovnával Justin Bieber

Zdroj: Profimedia

Slovo celiakie nejspíš není třeba představovat. Nesnášenlivost na lepek se ve většině případů řeší pouze dodržováním speciálního jídelníčku, někdy je třeba ji doplnit prášky, to jsou ale jen výjimky. Přesto, pokud najednou zjistíte, že vám lepek dělá problémy, jsou změny možná výraznější, než si myslíte.

Pečivo, knedlíky, sušenky, těstoviny. To všechno jsou věci, u kterých si musíte najednou dávat pozor na to, aby byly skutečně bezlepkové. To se sice dá lehce splnit, protože se potraviny pro celiaky prodávají ve všech obchodech, ale i tak to není zrovna snadné, protože doba strávená v obchodě se tím značně prodlouží.

Nehledě na to, že si na návštěvě asi jen tak nedáte koláč nebo buchtu. A tenhle problém se nevyhýbá ani celebritám. Třeba takový Justin Bieber přišel na to, co mu dělá problémy, až po dlouhé době.

Dlouho netušil, co způsobuje jeho problémy

Justin Bieber několik let trpěl častými zažívacími problémy. Přiznal v médiích, že někdy se přejedl a myslel si, že zvracení je vyvolané tím, že jedl moc nebo příliš nezdravě. Nikdy ho ani nenapadlo, že by mohl mít alergii na lepek.

Zkoušel se prý radit s lékaři, zda by nemohl být alergický na některé jiné potraviny, například ořechy nebo kiwi. U těch se ale obvykle projevují příznaky spíše tak, že člověk oteče nebo mu naskočí vyrážka.

Jelikož všechny testy byly vždy negativní, Bieber měl za to, že má zkrátka nějaké špatné zažívání. Až náhodou pak u jednoho lékaře přišel na to, že trpí nesnášenlivostí lepku. A zprávu vzal poměrně špatně.

Nejhorší novina

Kanadský zpěvák informaci o své bezlepkové dietě zveřejnil v roce 2019 na svém Instagramu. „Nejhorší zpráva, jakou jsem mohl dostat,“ znělo tehdy jeho vyjádření. „Zjistili mi alergii na lepek.“

„Co budu dělat? Bez piva? Pár bezlepkových se sice najde, ale nic moc,“ dodal. Zda myslel vážně, že právě tohle je ten největší problém, nebo zda si dělal legraci, si tehdy mohli fanoušci pouze domýšlet.

Není známo, jakou formou nesnášenlivosti trpí

Bieber sice tvrdí, že má alergii na lepek, nicméně hodně lidí ho údajně od toho dne vidělo jíst jídla, která by s takovým problémem rozhodně konzumovat neměl. Jak to vlastně s tou jeho nesnášenlivostí lepku je?

Mnoho lékařů tvrdí, že lidé mohou mít nízkou nesnášenlivost lepku, která jim způsobuje zdravotní problémy. Ty se potom s bezlepkovou dietou lepší. Nebo mohou mít vyšší nesnášenlivost, při které lepek nemohou vůbec.

Tento stav někteří mylně označují jako alergii, nicméně jelikož látka vyvolává zvracení, nikoli typické příznaky alergií, jako je otékání, vyrážky či rýma a kýchání, nedá se podle mnohých o alergii mluvit.

Pokud by Bieber měl tuto horší formu celiakie, neměl by konzumovat jídla s lepkem vůbec, podle všeho si je ale vychutnává docela často a omezuje se jen minimálně.

Jak to tedy je? Snaží se být jen zajímavý a sdílí s médii mylné informace, nebo jenom příliš nemyslí na své zdraví? Nebo si lidé vymýšlí, že Justina viděli s pečivem v ruce, aby byli zajímaví oni? Lékařsky má Bieber celiakii potvrzenou, nikdo ale neví, jakou její formou trpí.

Zdroj: usmagazine.com, glutenfreeliving.com, tellerreport.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz