Fanoušci Teorie velkého třesku běsní. Rozčiluje je, co herci provádí s jídlem na talíři

Zdroj: Profimedia

Každý, kdo pravidelně sleduje seriál Teorie velkého třesku, si pravděpodobně všiml jedné věci. Kromě humoru a skvělých hereckých výkonů většinu dílů provází také scény, ve kterých se vyskytuje nějaké jídlo. Jenomže jen málokdy se dostane některé z postav do úst.

Z moderních sitcomů se jedná o jeden z nejoblíbenějších. Ačkoli by se zdálo, že bude tematicky blízký především mladší generaci, jde o seriál, který si užije celá rodina společně.

Jenomže tím pádem také víc lidí naštve, jak se v seriálu zachází s jídlem. U většiny filmů či seriálů člověk dostane na jídlo chuť. Když se herci cpou pečínkami a zákusky, polykáme sliny, a nakonec si musíme pro něco na zub dojít do ledničky.

U Teorie velkého třesku ale taková situace nenastane. Tam totiž funguje zacházení s jídlem trochu jinak než v jiných pořadech.

Jenom ho převalují ze strany na stranu

V tomhle seriálu je vidět, že většina jídel, které se na talíři jeví poměrně sympaticky, je umělá replika, o kterou by si herci vylámali zuby. Na první pohled by to možná tak očividné nebylo, jenomže jejich chování tomu hodně nasvědčuje.

Ať už jde o jakoukoli pochoutku, jen málokdy vidíte herce skutečně pokrm jíst, obvykle ho na talíři jenom posouvá ze strany na stranu. Takže zatímco třeba v Přátelích se Joey cpe steakem a s plnou pusou vypráví vtipy, Sheldona takhle nikdy neuvidíte.

Většina jídel je uměle upravená, aby vypadaly na talíři dobře a vytvořily dokonalý dojem, ale ve skutečnosti to má efekt přesně opačný. Kdyby herci u večeře přežvykovali i třeba nevzhledné špagety, bylo by to pro diváky podle všeho mnohem zajímavější.

„Jsem jediný, kdo si všiml toho, že herci v seriálu skoro vůbec nejedí? Když ten pořad sleduji, úplně mě to vytáčí. A stane se to v každém díle,“ napsal na sociální síti jeden z fanoušků.

Samozřejmě s ním řada lidí souhlasí, ačkoli je pravda, že v některých případech si herci výjimečně něco skutečně dají. Sem tam si srknou polévky, kousnou si do hamburgeru. Je to ale jen výjimka.

Speciálně pro ně vaří

Velká část jídel je možná upravená, nebo dokonce falešná, přitom ale celou řadu pokrmů připravují zkušení kuchaři, kteří si dávají záležet, aby bylo jídlo poživatelné.

I v takových případech ale herci ochutnají sotva pár soust. Jde například o čínské nudle objednávané z fast foodu, které se v seriálu vyskytují poměrně často. S těmi si kuchaři dávají práci.

Ale jídlo později stejně končí v kontejneru. A není to tím, že by hercům nechutnalo, naopak se objevily i informace o tom, že někteří by někdy ochutnali více. Ale režiséři nepovolí.

Fanoušci tak zkrátka musí překousnout to, že pokrmy na talířích zůstávají a končí pravděpodobně v popelnici. Humor a sympatie herců tak zůstávají na seriálu jediným lákadlem.

Zdroj: looper.com, vulture.com, thesun.co.uk
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz