Ozdobte svůj stromeček jedlými ozdobami. Skvěle vypadají a dětem uděláte radost

Zdroj: Shutterstock

Zdobení vánočního stromku tradičně připadá na Štědrý den dopoledne. Někteří lidé sice věší ozdoby na stromek už dříve, pokud ale ještě nazdobeno nemáte, možná vás letos inspirujeme k něčemu novému. Napadlo vás využít jedlé ozdoby na stromeček?

Obvykle se na stromek dávají baňky, světýlka a vánoční řetězy. V mnoha rodinách je ale tradicí využívat také ozdoby, které pak mohou děti během Vánoc ujídat. Kromě této praktické přednosti navíc některé pochutiny na stromku i skvěle vypadají.

Nemáte se zdobením stromečku jedlými ozdobami zkušenosti? Poradíme vám, které pochutiny je ideální na stromek zavěsit, které nejdéle vydrží, udělají dětem radost a budou dělat parádu před hosty.

Cukroví a perníčky

Některé druhy cukroví jsou dostatečně pevné a vydrží vám na stromečku klidně i 14 dní. Například linecké se v tomto případě skvěle hodí, nemělo by být ale slepeno marmeládou. Pokud máte nějaká zajímavá vykrajovátka, můžete stromek ověsit těmi nejlepšími tvary, co jste letos upekly.

Stejně tak se dá stromeček zdobit i perníčky. Jde o způsob, jak se těmi nejhezčími kousky pochlubit a ukázat každému, kdo se u vás na svátky objeví, jak se vám letos zdobení podařilo.

Sušené ovoce

Dalším způsobem, jak svůj vánoční stromek můžete vylepšit, je zavěšení například sušených koleček pomeranče nebo jablek. Přidat můžete i křížaly. Kromě toho, že se dá pak ovoce sníst, provoní váš domov svěží vůní.

Sladkosti pro mlsné děti

Nakonec jsou to nejrůznější sladkosti, kterými můžete stromeček ověsit a udělat radost především dětem. V obchodech se dají koupit vánoční bonbony, čokoládové postavičky, cukrové hůlky, v některých rodinách se dokonce na stromek dávají kinder vajíčka.

Pak je ale potřeba si s dětmi domluvit pravidla, aby vám ozdoby nesnědly ještě před Vánoci. Každému z nich dejte denně na výběr jednu nebo dvě ozdoby a pečlivě hlídejte, jestli nepodvádí.

Při odstrojování stromečku pak zjistíte, že vám po Vánocích z ozdob zbylo jen minimum. Celá rodina měla ale díky ujídání krásné svátky a váš domov neustále voněl ovocem, perníčky i čokoládou. Jedlé ozdoby jsou rozhodně něčím, co byste někdy měli vyzkoušet i vy.

Zdroj: Apetit online, Recepty, iReceptář

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz