Ovesné sušenky krále Karla III.: Jaké jsou a proč byste je měli co nejdříve vyzkoušet

ovesne susenky
Zdroj: Shutterstock

Kdyby nebyl nejstarší syn královny Alžběty II. králem, je docela možné, že by byl úspěšným a spokojeným farmářem. Jeho zájem pro organické zemědělství a bio produkty je dobře známý a už před 30 lety založil Duchy Originals, společnost postavenou na výrobě biopotravin.

Král vlastní jednu z nejznámějších výroben sušenek v zemi

Společnost měla jako hlavní předmět podnikání v době svého vzniku prodej sušenek, především s ovsem, ale také s čokoládou a máslem. Právě takové sušenky jsou už tradičně podávané k odpolednímu čaji.

V době, kdy Charles společnost zakládal, neměl tušení, že právě zakládá výnosný projekt, který se stane jednou z významných společností v zemi.  

Recept na výrobu těchto ovesných sušenek, které patří k nejznámějším v Anglii, trval osmnáct měsíců a dodnes se vyrábí v nezměněné podobě. Neplánovaně se tak sušenky prince (a nyní krále) staly symbolem anglické kuchyně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený King Charles III (@king_charles_third)

Zisky jdou na dobrou věc

Charles nezakládal společnost za účelem zisku a peníze z velké části používá na podporu lokálních producentů potravin a na charitu, která je řízená Nadací prince z Walesu. Jedním z cílů nadace je nacházet nové trhy pro malé farmáře.

Potomek Alžběty II. se dlouhodobě věnuje propagaci kvalitních potravin a udržitelnějším výrobním procesům. Svůj čas věnuje zlepšování zdraví půdy a ochraně životního prostředí a nic na tom nemění ani skutečnost, že se stal králem.

Sušenky si našly cestu až do supermarketů

Jeho sušenky byly zpočátku k dostání pouze v řetězci luxusních prodejen, ale nakonec se staly běžným sortimentem v jednom řetězci supermarketů.

Britský král je po celý život aktivním ekologem

Nový král toho ale pro životní prostředí dělá mnohem víc a jde příkladem ostatním. Už v roce 1985 se rozhodl, že svou farmu Duchy Home Farm na svém panství Highgrove převede na ekologické hospodaření.

Žezlo má převzít princ William

Jeho královská výsost nedávno řekla, že jeho oddanost přírodnímu světu pramení z dětství stráveného hraním si mezi venkovskými statky Balmoral ve Skotsku a Sandringham v hrabství Norfolk. Svůj lid také ujistil, že jeho aktivity převezmou povolaní a zodpovědní lidé, protože kvůli královským povinnostem už nebude mít na tyto aktivity tolik času.

S největší pravděpodobností tyto aktivity převezme podle Vanityfair jeho nejstarší syn princ William. Ten sice není takovým nadšencem pro bio hospodaření, předpokládá se však, že bude v rodinné tradici pokračovat.

Občas se najde i někdo, kdo si dělá z královských ovesných sušenek legraci. Například magazín Mylondon uvádí, že si nový král rád vychutnává na konci jídla sýr a sušenky. Ty však musí být ohřáté na přesnou teplotu. Personál je tak vždy po ruce s nahřívací pánví v ruce.

Zdroj: vanityfair.it, mylondon. news

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz