Osobní trenérka Marešových radí: Nehladovte a vyměňte výtah za schody

Zdroj: Nextfoto

Leoš Mareš i jeho žena Monika se velmi často objevují v médiích. Musí proto dobře vypadat. A i z toho důvodu mají osobní trenérku, která jim radí nejen s jídelníčkem.

Báru Voštovou můžete znát například ze Snídaně s Novou, kde připravovala sestavy cvičení. Zdravému životnímu stylu se věnuje už mnoho let, a ví tak velmi dobře, jak by se měl člověk hýbat a stravovat, aby byl se svým tělem spokojený.

Nebuďte na změnu sami

Pokud chcete začít žít zdravě, nebude změna samozřejmě snadná. Podle Báry platí pravidlo, že si na nový životní styl budete zvykat tři týdny, uvádí Harper’s Bazaar.

Osobní trenérka také doporučuje, abyste na změnu nebyli sami. Najít si na cvičení i dodržování jídelníčku parťáka je často velmi důležité. A to kvůli vzájemné podpoře, ale i proto, že cvičení proměníte v něco zábavného.

Porovnávejte se se svým minulým já

Podle Voštové je vhodné se při snaze o novou postavu pravidelně fotit. Porovnávat následně staré fotky se svým současným stavem a vnímat změny, ke kterým došlo. To slouží především jako motivace k další námaze.

„Když s klienty řešíme jídlo, nenazývám to dietou, ale změnou životního stylu. Dieta totiž vždycky někdy končí a já se klientů ptám, co budou dělat pak. Snažím se jíst tak, aby mi bylo dobře. Jídlo tedy řeším. A kdo ne, tak je upřímně blázen,“ vysvětluje trenérka na webu Pro Ženy.

Podle ní je důležité nehladovět, ale naučit se jíst zdravě. Ideálně si třeba sestavit jídelníček na celý týden a prokonzultovat s odborníkem, zda obsahuje vše, co by měl. „Vyhladovělé tělo si dělá zásoby na horší časy, protože se bojí, že zase delší dobu nic nedostane,“ vysvětluje.

Poslední rada trenérky zní: choďte. Svižná chůze je podle slov Báry Voštové perfektním způsobem, jak zlepšit nebo udržet dobrý zdravotní stav. Stačí třeba doma či v práci vyměnit výtah za schody.

Zdroj: Pro Ženy, Harper’s Bazaar

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz